Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Brna už počítají s baráží

9 2004
Brno - Ačkoliv ještě zbývá odehrát zápasy ve skupině o 11. až 14. místo, hokejisté Komety Brno už se mohou smiřovat se smutnou skutečností, že o prvoligovou příslušnost budou muset tvrdě bojovat baráži s nejlepšími celky druhé ligy. Kometa naposled podlehla doma Mladé Boleslavi 1:4 a z posledního místa ztrácí osm bodů.

„Někdo může má slova otočit a tvrdit, že jsem něco zabalil, ale já jsem raději realista. Při bodové ztrátě, jakou máme, nám nezbývá než myslet na baráž,“ řekl Svatopluk Číhal, už třetí hlavní trenér brněnského mužstva v této sezoně.
Začátek byl jako zlý sen: dva zápasy, dvě prohry a skóre 1:12...

Pracuje s posíleným kádrem, který však má zatím problémy se základními herními prvky - vázne mu rozehrávka a v útočném pásmu si takřka neví rady.

„Na rozehrávce pracujeme celý týden ode dne, kdy jsem nastoupil,“ řekl Číhal. „Ale viděli jste to sami. Mladé Boleslavi jsme puky sami nabízeli, ani o ně jejich hráči nemuseli bojovat,“ pokrčil rameny.

Tentokrát nastoupila Kometa v brance se Smolkou, protože Tuček ze Zlína, který má být jednou z opor v boji o udržení, je nemocný.

S Tučkem klub dál počítá, přestože se výrazně podepsal pod porážku v důležitém zápase s Havířovem. „Za jeho absencí netřeba nic hledat, jen nemoc,“ ubezpečil trenér.

Smolka si nevedl úplně zle, přestože mu některé střely propadly a skončily těsně vedle branky. Větší potíže měli hráči v poli. Za poslední dva zápasy dali jen jeden gól, do Mladé Boleslavi se pořádně opřeli jenom na začátku a na konci.

Číhal tvrdí, že mužstvo, které rozhodl převzít, ačkoliv zároveň zůstává hlavním koučem druholigové Hvězdy Brno, není špatné. „Potíže jsou tady s psychikou. Pokud je mužstvo dlouhodobě poslední, padne deka i na dobré hráče. Máme dva měsíce, abychom to zlepšili a udrželi se,“ uvědomuje si.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze