Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


České Budějovice srážejí chyby jednotlivců. Hokejisté dostali i pokuty

Českobudějovický hokejista Martin Semrád (vlevo) sráží k ledu jihlavského Tomáše Čachotského. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

19 2014
Špatný začátek prvoligové sezony českobudějovických hokejistů pokračuje. V Šumperku Motor prohrál 4:7. Hráči mají ve statistikách minusová čísla a trenéři hledají způsob, jak nastartovat tým k výhrám.

Hlavně aby letošní sezona nevypadala jako ta minulá, děsí fanoušky Motoru. Po čtyřech kolech první hokejové ligy je totiž českobudějovický tým s jednou výhrou na 12. místě. Ale měl by se pohybovat na opačném konci tabulky. Kádr i rozpočet klubu už před sezonou napovídal, že by Budějovice měly hrát mezi pěti nejlepšími týmy.

Realita je ale jinde, Motoru selhává především obrana. „Dostáváme o hodně více gólů než loni. Nemáme problémy s produktivitou, i když také mohla být lepší, ale musíme hlavně přestat dělat naprosto stupidní osobní chyby. Dostali jsme neuvěřitelný počet gólů,“ zlobil se asistent trenéra Radek Bělohlav.

Kvůli špatnému startu do sezony už vedení Motoru rozdalo hráčům pokuty, ve čtvrtek ještě trenéři svolali dopolední trénink, ale žádné větší změny se nechystají. „Také jsme už museli zvyšovat hlas. Teď zase spadneme zpátky na zem a budeme mít před každým soupeřem úctu. Musíme ale vytrvat a věřit našemu systému. Kluci se už přesvědčili, že se s tím dá i vyhrávat,“ uvedl Bělohlav s tím, že kromě peněžních trestů se hokejisté musí připravit i na další.

„Největší pokuta je pro hráče ta, když ho posadíme a on nemůže hrát. Takže teď budou hrát jenom ti, kteří opravdu chtějí a budou plnit to, co od nich chceme. Je jasné, že nálada teď nemůže být moc příjemná, když třikrát prohrajete,“ pokrčil rameny asistent trenéra.

„Během dvou týdnů se nám asi totálně změnil pohled na hokej. Všechno je to o hlavách, ostrá soutěž je prostě jiná než příprava. To musí kluci psychicky unést. Vše se odvíjí od první třetiny s Jihlavou, kde jsme se vůbec nemohli dostat do tempa,“ dodal Bělohlav.

Podobný názor má na současný stav i generální manažer klubu Stanislav Bednařík. „Také mě to velice znepokojuje. Situaci jsme už probírali s trenéry i hráči po druhém nepovedeném zápasu v Třebíči. Pokud se nic nezmění do sobotního utkání s Kladnem, budeme situaci dál řešit,“ říká Bednařík s tím, že věří, že současný kádr je natolik kvalitní, aby mohl nepovedený start ještě napravit.

Na špatnou hru ukazují také statistiky. Kladné číslo +2 má jen jeden hráč kádru, obránce Petr Punčochář. Ostatní hráči jsou v minusových číslech, což ukazuje na špatnou defenzivní hru hlavně při hře pět na pět. Ve čtyřech zápasech dostal Motor celkem 17 gólů. „Hráči neplní naše pokyny. Už nám něco začalo jít, ale musíme se zase ke všemu vrátit a začít znovu obranu pilovat,“ zdůrazňuje Rosolův asistent Bělohlav.

Ve čtvrtém kole první ligy Budějovice prohrály v Šumperku 4:7. „První třetinu jme měli vyhrát my 2:1, šance na to byly. Ale oni nám pak ujíždějí do nepochopitelných přečíslení. Obrana byla fakt strašná. A co si budeme povídat, celá obranná činnost prostě nefunguje. To přiznáváme, takže mrzí nás výkony obránců, ale občas je to chyba i dobruslujících hráčů, ztráty puků ve středním pásmu. Štve nás to, protože víme, že náš systém fungoval, musíme se zase k němu vrátit,“ opakoval Bělohlav.

V sobotu přijede do Budvar arény druhé Kladno. Tým, který v minulé sezoně sestoupil z extraligy a v první lize sází na útočníky Hořavu, Dragouna, Eberleho či Tenkráta. „S Kladnem musíme fungovat právě odzadu. Nemůžeme s nimi hrát hokej nahoru a dolů,“ věděl Radek Bělohlav.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze