Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté budou při mistrovství létat

19 2001
P r a h a - Naprostou novinku v oblasti dopravy připravili němečtí organizátoři nadcházejícího hokejového mistrovství světa pro zúčastněné reprezentační celky. Protože se turnaj koná v Hannoveru, Kolíně nad Rýnem a Norimberku, které jsou od sebe vzdáleny několik set kilometrů, nabídly všech týmům letecký přesun mezi turnajovými centry. Leteckou dopravu využije i český národní tým, jenž bude na šampionátu obhajovat zlaté medaile.

"Nabídku jsme obdrželi a využijeme ji. Hned večer po prvním utkání proti Bělorusku v Norimberku se přesuneme do Kolína, kde nás o den později čeká domácí tým. Po odehrání zápasu se přesuneme zase zpět do Norimberka," uvedl generální sekretář svazu Jindřich Micka. Češi počítají s využitím letecké přepravy také v dalších fázích mistrovství, utkání čtvrtfinálové skupiny by totiž měli odehrát i v Hannoveru.

Německý svaz, který projekt dopravy připravil s jedním ze svých hlavních sponzorů, leteckou společností Lufthannsa, vyčíslil náklady přibližně na 250.000 marek. Týmům budou k dispozici letadla s 35, 50 a 75 místy, která však nebudou přepravovat výstroj a ostatní velká zavazadla. "Ty budou vozit speciální kamióny," podotkl Helmut Bauer, jenž má dopravu při šampionátu na starosti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze