Hráči byli na utkání pouze jako diváci, posteskl si budějovický kouč

Peter Draisaitl | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

5 2013
Zbytečná ztráta. I to by nejspíš sedělo k výkonu hokejistů Českých Budějovic v utkání extraligy na ledě Kladna. Domácí vyhráli 3:1. Hosté toho v utkání moc neukázali.

Ve druhé třetině vystřelili snad jen třikrát či čtyřikrát na branku domácích, kde se nudil odchovanec z jihu Čech Chábera. Zahříval se cvičením, protože jinak se moc pohybovat nemusel. Puk nepotěžkal.

"Jen v úvodu jsme něco zahráli. Pokračovali jsme velice špatně a prakticky v průběhu celého zápasu jsme nepředvedli vůbec nic," hodnotil utkání českobudějovický kouč Peter Draisaitl. "Naši hráči byli na utkání pouze jako diváci. Kromě gólmana Kováře všichni ostatní absolutně zklamali."

Tvrdá slova použil jen dva dny poté, co svůj tým po výhře 6:3 nad Brnem pochválil. I když i s Brnem byla komplikace, když se vedení Mountfieldu změnilo ze 4:1 na 4:3, ale tým měl produktivitu a před ztrátou doma se ubránil. Venku se mu to nepovedlo.

"Ukázalo se, že když nekupíme zbytečné individuální chyby, tak se můžeme měřit s kýmkoliv," pochvaloval si asistent kladenského kouče Vojty Jiří Kopecký. "Hosté hráli kombinační hokej, což nám sedělo."

Kladnu se z marodky vrátil kapitán Pavel Patera. Dokázal využít přesilovku a po jeho další střele tečoval puk do branky hostů lotyšský reprezentant Koba Jass. Byla to pro něj první trefa v extralize. "Vyzvednout musím všechny naše hráče," podotkl Kopecký.

Slabý výkon hostů jim tentokrát umožnil vyniknout. Z průměru vyčníval jen spolehlivý výkon gólmana Jakuba Kováře. Teď je desetidenní reprezentační přestávka. Po ní do Budvar arény příští týden ve středu přijede Chomutov.

Má nového kouče Čelanského a od jeho příchodu stále boduje. Je to rozdíl proti Kladnu, které před výhrou nad Mountfieldem čtyřikrát prohrálo. Chomutov třikrát za sebou vyhrál. Zdolal Třinec, Zlín a zvítězil i 3:2 v prodloužení na ledě Kladna.