Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté chtějí utnout úspěšnou sérii Finů

10 2004
Praha - S cílem zvládnout vstup do turnaje a ukončit úspěšnou sérii domácích Finů odletěla hokejová reprezentace do Helsinek. Ve čtvrtek od 17.30 vstupují do Karjala Cupu utkáním s domácím výběrem. „O dobrý výsledek se popereme,“ ujistil trenér Ondřej Weissmann, jehož čeká premiéra na postu hlavního kouče.

Od šéfa reprezentace a svého nadřízeného ve Slavii si vyslechl poslední pokyny. Dál už je vše na něm a jeho spolupracovnících. „Co mi říkal? Hlavně ať jsem v klidu,“ poznamenal Weissmann.

„Neradil mi, ale na něco jsem se ho sám zeptal. Přece jenom, některé hráče zná lépe a více než já,“ dodal Weissmann.

Letecký speciál s hokejovou reprezentací odletěl z terminálu Jih starého letiště v Ruzyni čtvrt hodiny po poledni. Na palubě byl kromě hokejové reprezentace ještě výběr hráčů do devatenácti let, který rovněž cestoval na turnaj do Finska.

Trenér Weissmann byl s tuzemsku fází přípravy na Karjala Cup spokojený. Mužstvo vedl na třech trénincích v Letňanech. „Na klucích je cítit chuť hrát. Jsou dobře trénovaní,“ pochvaluje si.

Na úvod Karjala Cupu ale čeká český tým nejnepříjemnější možný soupeř. Domácí Finové na turnaji pravidelně vítězí a už šest let v domácím prostředí dokonce neprohráli. „Nebereme to jako nevýhodu, všechna mužstva jsou silná a my se o dobrý výsledek na turnaji popereme. Nebylo by špatné, kdybychom sérii Finů ukončili,“ pousmál se trenér.

Taktickou přípravu na zápas ponechají trenéři až na čtvrtek a po středečním večerním tréninku v Helsinkách se definitivně rozhodnou, kdo bude proti Finům chytat. „Zatím to vypadá, že dostane důvěru zkušenější Adam Svoboda, ale definitivní to ještě není,“ řekl Weissmann. Naopak jisté je, že post třináctého útočníka připadne kladenskému debutantovi Miloslavu Hořavovi.

Pravděpodobná sestava týmu v zápase s Finskem:
A. Svoboda (Duba) - Židlický, Blaťák, Pilař, Hejda, Hamr, Klesla, Ptáček, M. Rozsíval - Balaštík, D. Výborný, Erat - Dvořák, Prospal, Rosa – A. Hemský, Mikeska, Průcha - Irgl, Burger, Olesz – M. Hořava.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze