Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté dostali od čtenářů jedničku

8 2004
Praha - Brankář Tomáš Vokoun, obránce Marek Židlický a dravý útočník Martin Havlát. Tato trojice svým výkonem ve čtvrtfinále hokejového Světového poháru nejvíc zaujala čtenáře iDNES. Ale absolutorium za výkon proti Švédům patří celému týmu. Od čtenářů si vysloužilo mužstvo celkovou známku 1.51.

Suverénní čtvrtfinálová výhra ve stockholmské hale Globen dala zapomenout na matné výkony z evropské skupiny Světového poháru. Mužstvo dokázalo v pravý čas zapnout, hvězdný švédský výběr rozdrtilo na jeho ledě 6:1 a směle může vyhlížet k semifinále turnaje.

Povzbuďte hokejisty, napište jim vkaz do Toronta

Nejlepší známku si od čtenářů vysloužil ottawský štírek Martin Havlát (1.16). Oslovil dravostí, ladným pohybem, krásnou brankou na 2:0. Jenom o tři setinky horší známku dostal bek Marek Židlický: jistý v obraně a nebezpečný v útoku. To prokázal brankou na 3:0.

Třetí nejlepší z týmu byl podle čtenářů iDNES brankář Tomáš Vokoun, jistota v brance. O čisté konto přišel až v 57. minutě. V oslabení, za rozhodnutého stavu 5:0 pro český tým. Chytal spolehlivě, obráncům pomáhal účelným rozehráváním kotoučů, působil neuvěřitelně klidně a jistě.

Odstupy ostatních hokejistů jsou ale minimální. Jediný hráč z celého týmu si od čtenářů vysloužil horší známku než dvojku. U kapitána Roberta Reichla se průměr zastavil na hodnotě 2.49. Ale Reichel to neměl snadné: hrál až ve čtvrtém útoku, navíc na pro něj nezvyklém postu pravého křídla a nedostal tolik prostoru na ledě.

Vyrovnané výsledky u ostatních borců nejlépe vypovídají o tom, že hokejisté ve Švédsku působili jako tým. Hráli kompaktně, jeden zaskakoval za druhého. "Ukázali jsme, jak vynikající hráče a především partu máme. Jsem moc rád, že se nám podařilo dostat se do zámoří na vrchol turnaje," řekl po zápase kouč Vladimír Růžička.

Celková známka pro tým i jednotlivce by byla ještě lepší, ale třeba Tomáš Vokoun obdržel od čtenářů celkem devětatřicetkrát pětku a podobně na tom byli i ostatní. Nejvíce jedniček měl ve středu v 15.30, kdy byl stav vyhodnocen, Martin Havlát (1405), těsně následován Tomášem Vokounem (1398) a Markem Židlickým (1383). Nejméně jedniček logicky vzhledem k výslednému průměru získal Robert Reichel (294).

Známkování nadále probíhá. Ohodnotit výkon hokejistů můžete ZDE 

Vše o zápase Švédsko - Česko:
6:1! A hokejisté jsou v semifinále
Jágr: Pomohl nám první gól
Český tým zlomil čtvrtfinálové prokletí
Švédský tisk: ponižující konec zlatých hokejistů
Martinec: Teď to kluci dotáhnou daleko

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze