Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Havlíčkova Brodu při úvodním běhu propotili trička i mikiny

Radost hokejistů Havlíčkova Brodu. | foto: Karel Pešek, MAFRA

29 2014
Ideální slunečné počasí doslova vybízelo k tomu, aby v rámci prvního tréninku vyrazili prvoligoví havlíčkobrodští hokejisté na výběh parkem Budoucnost. Všichni svoji pondělní úvodní porci pětačtyřiceti minut v poklusu zvládli, ovšem o oblíbenosti této disciplíny nemohla být absolutně řeč.

"V pauze po sezoně jsem chodil cvičit pravidelně, ale běh jsem pokaždé vynechával. Věděl jsem, že si ho tady užiju ažaž," usmíval se čtyřiadvacetiletý útočník Roman Maliník. "A hned ten první výběh mi dal docela zabrat. Propotil jsem triko i mikinu," hlásil.

Odchovanec ostravského hokeje je jedním z těch, kteří v Kotlině působili i v uplynulé sezoně. "Domluvili jsme se na prodloužení smlouvy, za což jsem moc rád. Už taky proto, že se aspoň nemusím nikam stěhovat," svěřil se hráč extraligových Vítkovic, který už pátým rokem žije v Jihlavě.

"I Dukla o mě stála, ale tam to kvůli neshodám manažerů nevyšlo. Stejně jako loni," připomněl ne zrovna přátelské vztahy mezi jihlavským jednatelem Bedřichem Ščerbanem a vítkovickým šéfem Petrem Husičkou.

Úvodní trénink Rebelů vedla v Havlíčkově Brodě trenérská dvojice Richard Cachnín - Stanislav Neruda. Hlavního kouče vedení havlíčkobrodského klubu doposud neoznámilo. "Jednání probíhají, ale zatím není nic podepsáno. Do té doby, než se doladí podmínky, je příprava v kompetenci asistentů," oznámil sportovní manažer HC Rebel Miroslav Barus.

Dvojice Cachnín - Neruda přivítala na prvním setkání celkem osmnáct hráčů. "Navíc s námi trénuje i Lukáš Endál, který nás o to požádal a my s tím samozřejmě nemáme žádný problém," zmínil Cachnín útočníka extraligových Pardubic. "Příprava potrvá devět týdnů, přičemž na konci května absolvujeme s týmem pětidenní soustředění v Herolticích. V tamním areálu jsou pro takové akce parádní podmínky," doplnil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze