Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Hradce a Vrchlabí nedostali v posledním kole gól a září spokojeností

Momentka z duelu Havlíčkův Brod - Vrchlabí. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

22 2008
Vrchlabí vyhrálo o čtyři góly, Hradec Králové o tři. Ani jeden z východočeských hokejových rivalů navíc v posledním utkání první poloviny základní části 1. ligy nedostal ani gól. Výstižnější zakončení vystihující náladu v obou týmech po prvních zápasech se všemi účastníky soutěže nemohli hokejoví rivalové z kraje ani vymyslet.

"Jsme spokojeni," začínají své hodnocení po pondělních výhrách. Její míra odpovídá pondělnímu výsledku - o něco lépe na tom jsou ve Vrchlabí, které porazilo Havířov 4:0, jen o něco zdrženlivější jsou v Hradci. Odpovídá tomu výhra 3:0 nad Berounem.

Vrchlabí - 3. místo: "Nečekali jsme to"

Po loňské premiérové sezoně Vrchlabí ve druhé nejvyšší soutěži se dalo tušit, že ani letos nebude tým z Krkonoš patřit mezi outsidery. Ale třetí místo v elitní společnosti uchazečů o extraligu?

S tím se přece jen příliš nepočítalo. "Nás těší, že máme víc bodů než loni," netají spokojenost trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek, "místo mezi nejlepší čtyřkou je opravdu ale víc, než jsme čekali."

Vrchlabí se v začátku soutěže mohlo opřít o bodové úspěchy na hřištích soupeřů. Postupně k tomu přidalo i úspěchy na svém ledě a výsledek se dostavil. Základ k němu klub položil už při sestavování kádru.

"Podařilo se nám dobře poskládat tým," vidí první z nich Jeřábek. Nelze s ním nesouhlasit. Vrchlabí nově spolupracuje s Mladou Boleslaví a společně s letními nákupy dalo dohromady vyrovnané mužstvo. Téměř pravidelně tak může v zápase použít čtyři pětky.

"Nemáme sice excelentního střelce, ale hráči jsou schopni se o branky podělit, což je pro soupeře těžko čitelné," tvrdí Jeřábek.

Podobně vidí i brankáře, mezi kterými zatím dostává více šancí novic Štůrala. "Já ale hovořím o kvalitní dvojici," uvedl trenér.

Hradec - 5. místo: Litují zranění obránců

Zkušený Martin Táborský odehrál jen necelou polovinu zápasů, jeho zamýšlený kolega z první obranné dvojice dokonce nenastoupil ještě ani jednou.

Zdravotní problémy elitních beků nejlépe vystihují největší problém Hradce Králové v úvodní části soutěže. "Zranění obránců nám hodně komplikují život," netají kouč Hradce Pavel Pazourek.

I proto se musel stejně jako před rokem spokojit s pomalejším rozjezdem do soutěže. A stejně jako loni po něm jeho tým jistě sunul tabulkou vzhůru. Zatím došplhal na pátou příčku.

"Už je to lepší než na začátku," těší Pazourka. Posun nahoru vítá i proto, že zdravotní problémy se netýkaly jen obránců: "Stále zápasíme i s nemocemi. Už se těšíme, že se dáme dohromady a budeme kompletní."

1. hokejová liga

postavení týmů z kraje po první polovině základní části

Vrchlabí 3. místo (33 bodů)
nejvyšší výhra Chrudim 8:3
nejvyšší prohra Chomutov 2:4


Hradec 5. místo (26 bodů)
nejvyšší výhra Most 7:2
nejvyšší prohra Kadaň 0:3
Najdete na iDNES.czmobilní verze