Dvojí radost v Hradci Králové: třetí výhra v řadě a množící se střelci

Tomáš Mertl (vlevo) z Hradce Králové se objímá s Jaroslavem Kudrnou po vstřelení branky. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

16 2014
Kolegové trenéři teď musí hradeckému kouči Peteru Draisatlovi závidět. Takhle nějak si totiž asi představují, že hráči budou naplňovat jejich přání.

Příklad první? Po debaklu 0:6 v Třinci minulou neděli řekl: „Takové zážitky a večery člověk moc nepotřebuje.“ A hokejisté Mountfieldu ho dalších nepříjemností zatím ušetřili a navíc v úterý večer v Olomouci výsledkem 4:2 poprvé v sezoně zvítězili po třetí za sebou, od výbuchu v Třinci tak neztratili ani bod.

Příklad druhý? Nedávno si trenér posteskl, že tým táhne jen první útok a ostatní mu moc nepomáhají. A současnost? První útok sice střílí usilovně dál, ale přidali se i další hráči. Dokonce i ti, kteří na příspěvky do střelecké pokladny hradeckého týmu v této sezoně zatím marně čekali.

Hradec v extralize

• Vítězná série trvá už tři zápasy, po debaklu 0:6 v Třinci minulou neděli poté Hradec vyhrál 5:1 na ledě Slavie, 3:2 nad Zlínem a 4:2 v Olomouci.
  • V posledních dvou ligových zápasech se poprvé v sezoně trefili tři hráči, proti Zlínu obránce Slovák a v Olomouci útočník Skokan a obránce Dietz.
  • Na svůj první letošní gól dál čekají například obránci Vydarený, Frühauf, Jank či Pláněk, z útočníků Kukumberg, Pospíšil, Beránek, Tvrdík či Nedvídek.
  • V dalších dvou zápasech hraje Mountfield v závěru týdne na domácím ledě, v pátek s Kometou Brno, v neděli s Vítkovicemi.

Jen za poslední dvě utkání se to podařilo třem. V zápase se Zlínem se trefil poprvé v tomto ročníku a zároveň poprvé v dresu Hradce obránce Slovák, v úterý v Olomouci se k němu s totožnou charakteristikou svého gólu přidali útočník Skokan a obránce Dietz.

Pro něj to dokonce byla první extraligová trefa kariéry - a hned vítězná. Mountfield šel v Olomouci po jeho ráně vyslané tři minuty před koncem od modré čáry do vedení 3:2, které několik vteřin před poslední sirénou ještě zvýšil střelou do prázdné branky útočník Knotek.

„Bylo to šedesát těžkých minut. Museli jsme být trpěliví a vyšlo to,“ uvedl trenér Hradce Peter Draisaitl po zápase, „Olomouc hraje doma dobře a my bychom dnes byli bezpochyby brali i bod.“

Mountfield se maximálním devítibodovým ziskem v posledních třech zápasech přimkl k nejlepším týmům soutěže. Kolo před závěrem první čtvrtiny je v tabulce čtvrtý jen s dvoubodovým odstupem za druhým Litvínovem, naopak bodová díra za ním se zvýraznila, například šesté Karlovy Vary už ztrácejí šest bodů.

A na konci týdne by mohl být pohled na tabulku ještě příjemnější, v pátek i v neděli totiž hraje na svém ledě a hostí týmy, kterým se letos příliš nedaří. Nejprve totiž přijede předposlední Kometa Brno a po něm Vítkovice, které jsou se stejným počtem bodů jen o místo před ní.