Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Jágr Teamu budou trénovat i závodit na motokárách

Jaromír Jágr - Jaromír Jágr na tiskové konferenci k 10. výročí svého Jágr Teamu. (21.6. 2005) | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

21 2008
Náročné cyklistické etapy, ale také bowling, tenis nebo závody na motokárách čekají na hokejisty, kteří pod hlavičkou Jágr Teamu pravidelně zahajují přípravu na novou sezonu v Prostějově.

"Kondiční soustředění odstartuje už v pondělí. Hráči budou trénovat pod vedením Mariana Jelínka," řekl Petr Fridrich z prostějovské TK Plus, která program Jágr Teamu zajišťuje.

Cyklistickou část bude mít pod sebou světový šampion na dráze Vladimír Vačkář.
Na první pohled nepůjde o žádné drastické závodění. Rovinatá Haná ale umí být zrádná.

"Nepojedu poprvé a vím, že to není žádná legrace," poznamenal obránce Vancouveru Lukáš Krajíček. "I na Hané jsou nepříjemné dlouhé kopečky. Už jsem proto něco našlapal dopředu, i když musím přiznat, že nejsem velký cyklistický fanda," usmál se Lukáš Krajíček.

Do Prostějova budou jednotliví hráči dojíždět postupně. Řada hokejistů má za sebou náročnou sezonu a léčí si drobná zranění, další si vyřizují záležitosti kolem budoucích angažmá.

. Program Jágr Teamu

22. až 28. června - kondiční soustředění v Prostějově
24. června - bowlingový turnaj v Olomouci
26. června - závody motokár v Lipníku nad Bečvou
28. června - tenisový a golfový turnaj ve Vésce u Olomouce
4. července - beachvolejbalový turnaj na Máchově jezeře
17. července - golfový turnaj v Konopišti
20. července - fotbalový zápas v Dětenicích u Prahy
17. až 22. srpna - soustředění na ledě v Prostějově
19. srpna - hokejová exhibice v Třinci
21. srpna - hokejová exhibice v Brně

"V pondělí už budou v Prostějově Petr Průcha, Jan Hrdina a Josef Melichar. Další kluci přijedou v úterý a ve středu," uvedl Fridrich. "Na konci týdne přijede i Jaromír Jágr, který se v každém případě představí 28. června na tenisovém turnaji ve Vésce u Olomouce."

Hudler přiveze Stanley Cup

Po několika letech se kondiční soustředění nebude týkat Jiřího Hudlera, pravidelného účastníka většiny akcí Jágr Teamu. Vítěz Stanleyova poháru bude letos odpočívat po životní sezoně.

"Není ale vyloučeno, že na některou z doprovodných akcí dorazí. Záleží na tom, jestli nebude na dovolené," poznamenal Petr Fridrich. Jisté je, že Jiří Hudler navštíví Prostějov 5. srpna.

A půjde o hodně slavnostní okamžik, protože přijede i se slavným pohárem. "Během dne, kdy bude mít Stanley Cup k dispozici, pojede do Vsetína, ale závěr dne stráví v Prostějově na centrálním tenisovém dvorci," prozradil manažer TK Plus.

"A bude to velká sláva, při které nebude chybět Jirkova oblíbená kapela Chinaski."Najdete na iDNES.czmobilní verze