Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté na otočku vyrazili do Moskvy

17 2004
Moskva - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Hokejoví reprezentanti ještě nevěděli o světě, když jim maséři Křížek s Vlašicem v Sazka Areně balili výstroj. Už před pátou ranní v potemnělé Praze začaly přípravy na bleskový výlet týmu do Moskvy a zpět. Týden před MS podstoupil tým kouče Lenera v ruské metropoli první vážný test.

V hale věhlasného klubu CSKA triumfoval 5:1.

Na palubě pronajatého letadla vypukla soutěž luštitelů křížovek Jágr - Bednář. Centr Dopita málem neprošel pasovou kontrolou na letišti Šeremetěvo. Mužstvo zažilo v oprýskaném vozidle moskevský dopravní kolaps i trochu úmorný noční návrat do svého hlavního sídla v pražském hotelu Corinthia Towers.

Bednář porazil Jágra

Nebo obráceně? Přesně v 8.00 zabrzdil naleštěný žlutý autobus s prominentními pasažéry před vchodem do ruzyňského terminálu Jih.

Hráči, trenéři a funkcionáři se oblečeni jen nalehko roztrousili po hale, mnozí okamžitě zamířili do trafiky.

Útočník Jágr se srdečně smál nad časopisem Spy i nad sportovními stránkami MF DNES, kde ho zaujala fotografie kolegy Špačka.

Maséři, kteří vstávali už ve čtyři, mezitím dostali veškerou bagáž skrz kontroly. Manažer Kusý rozdal účastníkům „zájezdu“ palubní vstupenky, takže hokejisté nastoupili do přistaveného Boeingu 737. "Hráči nastupují předními dveřmi, ostatní zadními," dirigoval výpravu její vedoucí Martin Urban.

Během klidného letu přes zasněžené vrcholky Karpat a ukrajinský Kyjev se k jídlu podávaly smažené kuřecí nugety s bramborovou kaší.

Hned po svačině se mezi křídly Bednářem a Jágrem rozpoutala bitva v luštění křížovky. Jágr ve svém výtisku vyplnil tajenku dřív, nicméně jedno písmeno měl špatně. Okamžitě vzplál spor o vítězství, kterým se bavili snad všichni cestující.

"Jak jsi mohl mít z písmen H a K klepetáče na tři?" škádlil Bednář slavnějšího spoluhráče. Pozorné letušky roznášely mezi sedadly bonbony. Jágr přiměl brankáře Salfického, aby před novináři líčil jeho krásnou ránu ze čtvrtečního tréninku.

"Kluci, Jarda to dostal mezi kruhy, a prásk! Přímo do víka. Ještě že jsem tam nestrčil ruku. Měl bych ji přeraženou," básnil Dušan Salfický.

"Akorát že to byl jeden gól ze šedesáti střel," shazoval svůj kousek Jaromír Jágr.

Cesta z letiště? Utrpení

Centr Dopita se nejistě usmíval, když už několik minut přešlapoval na letišti u přepážky. Dívka v zelené uniformě pečlivě zkoumala jeho pas, zatímco její kolegyně snadno pouštěly dál ostatní hokejisty. Ti si z „podezřelého“ obra utahovali. "Asi nějaký problém..." prohodil Jiří Dopita. Nakonec prošel i on.

Kouč Slavomír Lener hned po přistání zapnul mobil a kontaktoval asistenta Růžičku, který zůstal v Praze se zbytkem širšího výběru. "Růža říkal, že na tréninku všechno fungovalo líp než s námi," žertoval Lener.

U východu z haly stála řada výherních automatů a houf taxikářů nabízejících své služby. Na český soubor však čekal autobus od pořadatelů. Žádný zázrak. Aspoň dvacet let starý stroj s nápisem Automontaža.

Následoval strastiplný přesun do centra. Po čtvrthodině jízdy ze Šeremetěva zavládl na Leningradské třídě totální stupeň číslo 5. Čtyři proudy moskvičů, náklaďáků i mercedesů se šinuly ohromným městem.

Duda jako rodilý Rus

Oběd v hotelu a odpočinek před zápasem? Body připraveného programu se kvůli silničnímu provozu postupně měnily v marné přání.

Zpoždění narůstalo. V hotelu Aero stihli hokejisté spolykat špagety a na půl hodiny se natáhnout. "To víte, všichni vyrážejí na dači," pravil zkušeně o chatařích útočník Radek Duda. V sezoně hrál v Kazani a na stadionu CSKA se plynulou ruštinou nadšeně zdravil se známými. "Serjoža, zdrávstvuj!" objímal se s kamarádem a chvíli s ním klábosil.

"Ledový palác" byl obležen vojáky různých šarží i zaměření včetně námořníků. Však je CSKA odjakživa armádním klubem. Pod stropem visí dresy se jmenovkami legend Fetisova, Treťjaka, Firsova či Bobrova.

Po vítězném utkání si za povzbuzování manažera Kusého hokejisté rychle napěchovali chrániče do brašen a uháněli na letiště. I tak se měli podle předpokladů dostat do postele až kolem druhé hodiny ranní.

Den národního týmu
4:00
vstávají maséři
6:45 budíček pro hráče
7:00 snídaně v Corinthia Towers
7:30 autobus odjíždí na letiště
8:00 mužstvo přijíždí na Ruzyň
9:02 odlet z terminálu Ruzyně-jih
11:58 přistání v Moskvě
12:45 odjezd do centra
13:55 příjezd do hotelu Aero
14:05 podávají se špagety s kuřecím masem, salát, drůbeží vývar

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze