Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté nastoupí bez Hlinky, ale s bojovnou náladou

18 1999
M o s k v a - Ke třetímu zápasu na Baltika Cupu se chystá česká reprezentace, která v něm v neděli změří síly s domácím týmem. Ten čeká ještě sobotní utkání s Finy, zatímco čeští hokejisté budou mít den volna. Do zápasu již nenastoupí útočník Jaroslav Hlinka, který musel ve třetí třetině zápasu proti Finům odstoupit s podezřením na přetržený meniskus.

Ke zranění útočníka pražské Sparty došlo v momentě, kdy se snažil vyhnout srážce s jedním z Finů. Doktor Ziegelbauer, který výpravu doprovází, nechal zraněného kráče okamžitě převézt do Prahy. " S největší pravděpodobností jde o utržený vnitřní meniskus pravého kolenního kloubu. Definitivní potvrzení diagnózy však budeme znát až po důkladném vyšetření v Praze," uvedl lékař na dotaz ohledně vážnosti zranění. Zatím odhaduje, že hráč si bude muset udělat tři až čtyři týdny pauzu.

I přes tuto zprávu je v týmu dobrá a bojovná nálada. Hráči se na zápas s domácími Rusy těší, ze všech srší odhodlání se vytáhnout. "Konečně přijde pořádná návštěva, doufám, že je šmiknem," těší se nedávný novic v reprezentačním dresu Martin Špaňhel. Naráží tak na dosavadní nezájem Moskvanů, kterých si dosud na zápasy Baltika Cupu našlo cestu jen pomálu.  Hráči též nezakrývají, že motivací je pro ně i špatný výkon ruského sudího Zajceva ze zápasu proti Finsku.

V sobotu dopoledne si mužstvo zatrénovalo, trenéři zkoušeli nové rozestavení formací, jež museli přizpůsobit absenci Jaroslava Hlinky. V první řadě se tak vedle sebe postaví Reichel s Pletkou a Výborným na křídlech, vůdce třetí řady Šimíčka doplní Král a Vlasák. Že se hráči na nedělní zápas mimořádně těší dokazuje i to, že některé z nich musela z tréninku vyhnat až obsluha rolby.

Nedělní trénink už trenéři neplánují. Hráče tak čeká pouze dobrovolná vycházka po zmrzlé Moskvě. Na dotaz, kam zavedou ostřílení reprezentanti nováčky, odpověděl Robert Reichel jednoznačně: "Samozřejmě na Rudé náměstí. Když už jsou jednou v Moskvě, tak ať se tam taky podívají."

Nedělní zápas začíná ve 12:30 SEČ a vysílá jej v rámci Studia Sport ČT 2.

Předpokládaná sestava ČR:
Čechmánek - Vykoukal, Kučera, Sýkora, Srdínko, Štěpánek, Zábranský, Píša, Benýšek - Pletka, Reichel, Výborný - Ujčík, Patera, Moravec - V. Král, Šimíček, Vlasák - Špaňhel, Kořínek, Čajánek.

Informace o turnaji naleznete  zde

V souboji s českými útočníky měl brankář Nurminen navrch.

Autor:


Témata: Robert Reichel
Najdete na iDNES.czmobilní verze