Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté nastupují proti Švédům

30 1999
Z l í n - Teprve večer při oficiální prezentaci se trenéři národního hokejového týmu dozvěděli přesnou soupisku Švédů, prvního soupeře v turnaji České pojišťovny, jehož šestý ročník dnes odpoledne začíná ve Zlíně

. "Z novin víme, že berou nějaké mladé hráče, ale Švédové a Finové jsou pokaždé silní," řekl Vladimír Martinec, asistent hlavního kouče Ivana Hlinky. Ten okolo poledního ve zlínské hale vedl lehký trénink, jehož se zúčastnili všichni nominovaní.

Oproti úternímu přípravnému střetnutí se Slováky se chystají dvě změny v sestavě. "Chytat bude Roman Čechmánek a na pravé křídlo k Čajánkovi a Tomajkovi postavíme Tomáše Kucharčíka," prohlásil Martinec. "Máme tady třináct útočníků, chceme je nějak protočit."

Reprezentace by tedy měla nastoupit v následujícím složení: Čechmánek - Vykoukal, Kučera, Benýšek, Srdínko, Píša, Štěpánek, Martínek, Richter - Čaloun, Reichel, Výborný - Ujčík, Dopita, Bělohlav - Tenkrát, Šimíček, Vlasák - Kucharčík, Čajánek, Tomajko.

První dorazili do dějiště turnaje Finové, sousedi českého týmu v hotelu Moskva. Sotva se ubytovali, vyrazili na první trénink.

Rusové cestovali do Zlína přes Bratislavu. Švédové se tradičně usídlili v komfortním hotelu Tuskulum v Lukově. Předem si poručili, co chtějí jíst. Faxem upozornili, jak si představují složení jídelníčku ve čtyřech dnech pobytu.

Na práci šéfkuchaře dohlédne lékař výpravy Peter Ström. "Přejí si hodně těstovin a lehčí druhy bílého masa," sdělil provozní Jan Mutina. "Vlastního kuchaře ale nepřivezli."

Švédsko, jež před rokem ve Zlíně triumfovalo, zachovalo ojedinělý loňský model, mužstvo na každé akci v průběhu sezony vede jiný pár trenérů. Pro Hlinkův výběr znamená premiérový díl série Euro Hockey Tour začátek testování sestavy pro mistrovství světa v Rusku. "Kdo by nechtěl doma vyhrát?" vykládal Vladimír Martinec. "Určitě však potřebujeme prověřit vhodné typy hráčů pro šampionát."

Vítězi turnaje z dotace připadne 50 000 dolarů, v přepočtu zhruba 1 730 000 korun, navrch obdrží tradiční broušený pohár z křišťálu, padesát centimetrů vysoký, s nenápadným výbrusem nápisů Česká pojišťovna, Zlín 1999 a Winner. "Pro každý rok máme nový originál, o putovní trofeji jsme uvažovali jen krátce před startem prvního ročníku," řekl ředitel turnaje Miloš Broukal.

Druhý tým v pořadí vydělá 35 000, třetí 25 000 a na čtvrtého zbude 15 000 dolarů.

Lístky se prodávají na dvojzápasy v jednotlivé dny, na stání se dají pořídit za 80 korun, na sezení za 120 a 150 korun. Utkání domácích přenáší přímo program ČT 2, nově by zajímavé situace měly zabírat kamery nad brankou.

Program turnaje České pojišťovny

Čtvrtek
Rusko - Finsko (16.00), Česko - Švédsko (20.00 - ČT 2)

Sobota
Finsko - Švédsko (14.00), Česko - Rusko (17.30 - ČT 2)

Neděle
Švédsko - Rusko (13.30), Česko - Finsko (17.00 - ČT 2)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze