Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté odletěli do Kanady. Nadvakrát

Hokejoví reprezentanti: Zleva Vladimír Sičák, Ladislav Šmíd, Ladislav Kohn | foto: Michal KrumphanzlČTK

25 2008
Praha - Hokejová reprezentace už odletěla do Kanady, kde od 2. května zahájí boj o titul mistrů světa. Z Prahy zamířilo do Montrealu, dějiště přípravného kempu, osmmnáct hráčů. Letěli na dvě skupiny: jedna přes Mnichov, druhá přes Curych. Další hokejisté se připojí k týmu v Kanadě. Zřejmě až na obránce Rachůnka.

Na letiště přijeli v pátek ráno hokejoví reprezentanti nadvakrát, každá skupinka navíc mířila k jinému ruzyňskému terminálu.

První letěla do Kanady v 8.55 přes Mnichov, druhá o hodinu později přes Curych.

V první byl brankář Milan Hnilička, obránce Tomáš Kaberle a útočníci Martin Hanzal, Aleš Kotalík, Radim Vrbata.

Přivstali si, ale nepohoda na nich nebyla znát. Seděli u ranní kávy, četli si noviny, často se smáli. Od stolu kavárny vstávali v osm, pomalu se trousili k celní kontrole.

Druhý houf byl početnější, terminálem jedna procházel s bagáží přímo mezi udivenými lidmi.

Byl mezi nimi i kouč Alois Hadamczik nebo manažer Zbyněk Kusý. Hráči byli oblečeni do jednotných červeno-modrých bund s nápisem Czech team.

V Praze panovalo v den odletu hodně nepříjemné počasí. Vytrvale pršelo. "Ale letu se nebojím. Z Buffala, kde každou chvílí sněží anebo jsou bouřky, jsem zvyklý na jinačí věci. Před nastoupením do letadla mám vždycky divný pocit, ale už se s tím srovnávám," řekl člen první skupinky útočník Aleš Kotalík.

V Montrealu se sejde kompletní tým s výjimkou obránce Marka Židlického, jenž se k mužstvu přidá až v Quebecu, den před začátkem turnaje.

V Montrealu, kam už v úterý odletěli maséři a generální sekretář hokejového svazu Martin Urban, už na spoluhráče čekají obránci Jan Hejda, Zbyněk Michálek a útočníci Jiří Novotný s Davidem Krejčím. K mužstvu se v Montrealu připojí i Patrik Eliáš, Martin Erat a Tomáš Fleischmann.

Přestože trenér Hadamczik získal ve čtvrtek večer českého času potvrzení účasti od obránce Marka Židlického, dodatečný zásah do sestavy neudělal. Podle všeho totiž bude nucen ze sestavy obránců vyškrtnout Karla Rachůnka.

"Start Rachůnka není jistý. Před tím, než jsem ho nominoval, mi bylo jeho agentem řečeno, že Karel je zdravý a že chce hrát. Poslední zprávy ale tvrdí, že protože dlouho nehrál, tak se na to necítí. Spíš proto předpokládám, že nepřijede," překvapil Hadamczik na letišti.

Aktuální podoba týmu pro MS:

Brankáři: Milan Hnilička (Ufa/Rus.), Adam Svoboda (Slavia), Marek Pinc (Liberec),
obránci: Zbyněk Michálek (Phoenix/NHL), Ladislav Šmíd (Edmonton/NHL), Jan Hejda (Columbus/NHL), Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), Marek Židlický (Nashville/NHL), Filip Kuba (Tampa/NHL), Petr Čáslava (Čerepovec/Rus.), Vladimír Sičák (Č. Budějovice), Karel Rachůnek (NJ Devils/NHL),
útočníci: Petr Kumstát, Václav Skuhravý (oba Karlovy Vary), Martin Hanzal, Radim Vrbata (oba Phoenix/NHL), Martin Erat (Nashvile/NHL), Aleš Kotalík (Buffalo/NHL), Jiří Novotný (Columbus/NHL), Ladislav Kohn (CSKA Moskva/Rus.), Jakub Klepiš (Slavia), Leoš Čermák (Liberec), Zbyněk Irgl (Jaroslavl/Rus.), Patrik Eliáš (NJ Devils), Tomáš Rolinek (Pardubice), Tomáš Fleischmann (Washington/NHL), David Krejčí (Boston/NHL).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze