Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté odpočívali v hotelu Sen

21 2004
Praha - Klid před náročnými boji na světovém šampionátu a prevence proti stereotypu. To jsou hlavní důvody, proč si česká hokejová reprezentace odskočila na pár dnů do hotelu Sen v Senohrabech, kde se tým rozhodl skrýt před veřejností. "V tamním klidu alespoň na chvilku na vše zapomeneme. Kluci se mohou projít po okolí a v mužstvu nevznikne ponorková nemoc," vysvětlil kouč Lener.

V Praze hráči nejprve bydleli v Expu u haly pražské Sparty, poté se přestěhovali do hotelu Corinthia Towers, kde bude reprezentace bydlet i při mistrovství, a v úterý na dvě noci zamířili do Senohrab.

"Únava se již načítá, a kdybychom byli čtyři týdny na jednom hotelu, tak by to bylo horší. Takhle se to alespoň rozbije," doplnil slova hlavního kouče asistent Antonín Stavjaňa.

On sám si přitom pamatuje domácí šampionát v roce 1985, kdy byl tým stále na jednom místě v Průhonicích. "A taky jsme to museli nějak vydržet. Jako na vojně. Teď to ale jde i jinak," pousmál se Stavjaňa.

Samotní reprezentanti si okolí uzavřeného romantického zámečku mohli více prohlédnout až ve středu. V úterý totiž do nového tábořiště přijeli až pozdě v noci. "Něco do sebe to má. Je tu klid a vypadli jsme z města," poznamenal obránce Radek Hamr.

Příjemný hotel však má jednu stinnou stránku. Nachází se za Prahou a při cestě na trénink tak na autobus čekala přibližně hodinová cesta přes Prahu. "O to déle jsme mohli spát," přiznal Martin Straka.

Ani jemu připravená změna nevadila. "Jsme tu jen dva dny. Zítra budeme zpět, kde jsme začínali," podotkl útočník Los Angles. Stejně jako v Corinthii bylo o hráče náramně postaráno. K dispozici měli vnitřní bazén, saunu, fitness či billiardový stůl.

Všechny tyto vymoženosti mohli hokejisté využít zejména odpoledne, kdy měli volno. "Já si ale asi zajdu jen na kafe," řekl Straka, který si naplánoval na večer sledování fotbalové Ligy mistrů.

Michal Sup (vlevo) si vybírá z nabídky při obědě v hotelu Sen.

Šéfkuchař Viktor Kostřica (vpravo) a jeho tým se v hotelu Sen starají o české hokejisty.

Čeští hokejisté si užívají před šampionátem klidu v hotelu Sen.

Ubytování českých hokejistů v hotelu Sen je nadstandardní.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze