Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Olomouce mají posilu do obrany

21 2001
Olomouc - Velkou posilu získali hokejisté Olomouce, kteří se připravují na sezonu ve druhé lize. Po odmlce se olomoucký klub vrací na hokejovou mapu a shání posily kde se dá. Jednou z nich je prostějovský obránce Petr Doseděl, který míří z prvoligového klubu na hostování. "V jeho případě nemusí být odchod z našeho klubu definitivní," řekl o hráči výkonný ředitel prostějovského klubu Petr Zlámal.

HC Olomouc se připravuje na nový ročník pod vedením Miroslava Venkrbce už více než tři týdny. "Jedná se o klasickou přípravu v letní přestávce. Dvakrát týdně je na programu posilovna, jinak se tréninky zaměřují především na rychlost. Důraz na vytrvalost a sílu přijde později," uvedl Venkrbec, který má k dispozici přes dvacet hráčů. "Zatím jsem s přístupem všech spokojený."

Celý červenec budou mít hráči volno, na led vyjedou 1. srpna, kdy začne poslední část přípravy Až pak bude kouč týmu rozhodovat o složení mužstva. "Musím všechny vidět na ledě, dříve by bylo každé rozhodnutí špatné," tvrdí trenér.

Na novou sezonu se chystá i stadion, v němž se seniorský hokej nehrál dva roky. „Probíhá běžná úprava kabin. Jedním z důvodů je také skutečnost, že budeme v Olomouci hostit turnaj pěti zemí hráčů do dvaceti let. Turnaj proběhne na začátku září," poznamenal ředitel HC Olomouc Ivo Kuba.

Pomalu se plní také rozpočet klubu na nadcházející sezonu. "Generální sponzor se však zatím nenašel. Pracujeme také na získání sponzorů na dresy. Věřím, že jednání budou uzavřena do konce června," dodal Kuba.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze