Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Olomouce vyrazili pro postup

28 2008
Olomouc - Dnešek a zítřek prožijí v Ostravě a až se odtamtud budou hokejisté Olomouce v pátek v noci vracet, možná s sebou povezou vstupenku mezi nejlepší čtyřku první ligy. Ve čtvrtfinálové sérii hrané na čtyři vítězství proti Sareze Ostrava hanáčtí Kohouti vyhráli čtyřgólovým rozdílem oba domácí zápasy.

Před odjezdem na sever proto panovala v kabině dobrá nálada. "Chceme sérii co nejdřív ukončit.

Ale i když se může zdát, že je postup blízko, tak dva zápasy v Ostavě budou určitě ještě těžší, než byl ten druhý u nás. Sareza se bude chtít před svými diváky ukázat," uvědomuje si útočník Olomouce Petr Žajgla.

Dosavadní dvě utkání ukázala, jak důležitý je začátek zápasu. V tom prvním získali Kohouti za necelých pět minut dvougólové vedení a duel se pak už jen v poklidu dohrával.

Naopak o den později se díky vysokému nasazení soupeře i častým vyloučením domácích hráčů změnil v drama, o úspěchu Olomouce rozhodla až skvělá poslední třetina, kterou tým vyhrál 5:0.

"Myslím si, že Ostrava bude hrát tak jako druhý zápas. Zkusí na nás zase vletět. Ale záleží, jak se k tomu postavíme my. V Ostravě už jsme letos zvítězili i 7:1 díky tomu, že jsme za devět minut vedli 4:0," připomněl sedmadvacetiletý olomoucký útočník.

Dva volné dny tým využil k regeneraci a nácvikům kombinací a přesilovek, na které se zatím mohl spolehnout. Vstřelil v nich sedm ze třinácti branek.

"Zároveň nás trenéři upozorňovali na vylučování, kterých bylo až moc. Když hrajete často v oslabení, tak navíc někteří hráči vypadnou z rytmu. Musíme na tom zapracovat," poznamenal Petr Žajgla.

Podle ostravského kapitána Roberta Najdeka, který do Sarezy odešel loni právě z Olomouce, má ale zatím větší potíže s disciplínou jeho tým.

"Každý hráč Olomouce se snaží svému týmu maximálně pomoci. Někdo ostrým zákrokem, jiný trochu přifilmovaným pádem. A my se tím necháme rozhodit a vytočit," všiml si Najdek.  "Přitom právě tak se play-off hraje. Pro úspěch každý udělá, co je v jeho silách."

Najdek zároveň věří, že Olomouc v pátek na ostravském ledě postup slavit nebude a série bude naopak ještě pořádně dlouhá.

"V každém utkání jsme měli pasáže, kdy jsme hráli dobře. V tom druhém byl náš výkon dvě třetiny opravdu výborný.

Nemusíme se Olomouce bát. Můžeme hrát vyrovnané partie a myslet na vítězství," řekl Robert Najdek.

Na rozdíl od svého soupeře, který do Olomouce dojížděl, se hanácký tým v Ostravě na dva dny utáboří.

"To abychom ušetřili síly. Nic jsme nepodcenili. Kdyby se nám povedlo vyhrát i třetí zápas, tak bychom získali obrovskou výhodu.

Třeba by už pak hráči Ostravy mysleli na to, ať už je raději ta sezona co nejdřív za nimia," uvažuje trenér Petr Fiala. "Ale to bych nechtěl předbíhat," dodal rychle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze