Hokejisté Plzně uhráli druhé vítězství

Brankář Trvaj zasahuje - Vítkovický gólman Trvaj ve spolupráci s bekem schovává puk před dotírajícím útočníkem Plzně | foto: Jiří BergerMF DNES

6 2001
Plzeň - Plzeňští hokejisté podruhé v letošní extraligové sezoně vyhráli a odpoutali se od posledního místa v tabulce. V předehrávce 12. kola si tým na domácím ledě poradil s Vítkovicemi jasně 4:1 a s osmi body se alespoň do neděle dostal před Znojmo a Karlovy Vary. Plzeň získala vedení v úvodní třetině a poté zodpovědnou defenzivou body uhájila.

Hráči Plzně se konečně dostávají do pohody předchozích sezon. Na vítkovické hráče unavené dlouhou cestou vyrukoval domácí tým s aktivní hrou a zřejmou snahou co nejdříve vstřelit branku. To se také povedlo, když úvodní tlak proměnil v branku Volák. Do konce třetiny se přes velmi dobře chytajícího Trvaje prosadil ještě Josef Straka. Vydařený začátek potěšil kouče Černého. "Začátek nám vyšel, dali jsme důležité góly," pochvaloval si.

Dvoubrankové vedení dovolilo plzeňskému týmu stáhnout se poněkud dozadu a nechat hrát svého soupeře. Vítkovičtí sice měli herní převahu, ovšem domácí hráči několikrát zahrozili z brejkových akcí. Velkou oporou se ukázal být pro Plzeňské gólman Libor Barta.

Do poslední třetiny už si Vítkovičtí mnoho sil nepřinesli. Místo dalšího tlaku a snahy o vyrovnání rozdrobila jejich hru vyloučení. Za nešetrné naražení Švíka na hrazení musel odejít do šaten Krayzel, hosté hráli velkou část z dvaceti minut v oslabení. Toho využila Plzeň k dalšímu zvýšení vedení a utkání bez potíží dovedla k plnému bodovému zisku.

"Ta nedisciplinovanost v závěru nás stála zápas," postěžoval si na vyloučení svých svěřenců trenér Alois Hadamczik podle něhož byli domácí důslednější v osobních soubojích. Černý s ním souhlasil. "Závěrečná třetina definitivně rozhodla o výsledku, dokázali jsme zužitkovat dvě přesilové hry.

Plzeň - Vítkovice 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky:
6. Volák (Voskár, Vostřák), 20. J. Straka (Andrašovský), 54. Kořínek (Řezníček), 55. Voskár (Volák, Výborný) - 56. Irgl (Štraub).
Rozhodčí: Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8, navíc Krayzel (Vítkovice) 5 min. Využití: 2:1. Diváci: 4249.