Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté po hladké cestě začnou turnaj proti Švédům

16 1999
M o s k v a - (od našeho zvláštního zpravodaje) - V ruské metropoli schovávající se pod mokrým sněhovým přívalem usínali hokejoví reprezentanti před prvním střetnutím Baltica Cupu, třetího dílu série zvané Euro Hockey Tour. Po poledni vyzvou k boji Švédy, s nimiž mají v poslední době náramně vyvedenou bilanci. Z posledních sedmi střetnutí jim podlehli jedinkrát, v kalendářním roce 1999 je třikrát porazili a jednou remizovali.

Soupeř, donedávna nenáviděný pro čistě destruktivní styl, se na předchozích turnajích ve Zlíně a v Helsinkách zmohl pouze na dva body. Česko je s osmi druhé za Finskem.
"Nedá se to tak brát, můžou přivézt úplně jinou sestavu," tvrdil útočník Viktor Ujčík. Ve švédské nominaci opravdu z "Karjaly" zůstalo pouze sedm mužů.

Přes proměnlivé počasí cestoval český národní tým hladce. Z letiště se svezl rovnou na "starobylý" stadion v Lužnikách, kde vybalil výstroj a v podvečer na padesát minut vyrazil na led. "Jen tak lehce, aby kluci vypotili únavu," řekl Vladimír Martinec, manažer a asistent trenéra Hlinky.

Okolo osmnácté hodiny moskevského času se hokejisté ubytovali v hotelu Ukrajina. "Pokoje vypadají slušně, jen ten nábytek už něco pamatuje," vykládal Martinec.
Někdo se vypravil do ulic, ostatní relaxovali. Večeřely se ryby, drůbež i šunka ze "švédských" stolů.

Ráno se vstává v osm hodin, dopolední rozbruslení je dobrovolné. Zápasy začínají okolo třinácté hodiny středoevropského času, což úplně nezapadá do režimu, na který jsou hráči navyklí. "Musíme na to reagovat," vysvětloval opatření Ivan Hlinka.

Do branky se postaví Roman Čechmánek, ačkoliv sám pochyboval o své výkonnosti. "Subjektivně se možná necítí nejlíp, ale my mu věříme," prohlásil Hlinka. Čechmánek by měl v Rusku odchytat dvě utkání, obdobně jako jeho kolega Dušan Salfický.
Lehké nachlazení padlo na zelenáče Václava Pletku. Pokud by se necítil fit, nahradí jej v Šimíčkově řadě Václav Král.

Pravděpodobná sestava Česka: Čechmánek - Vykoukal, Kučera, Sýkora, Srdínko, Štěpánek, Zábranský, Píša, Benýšek - Hlinka, Reichel, Výborný - Ujčík, Patera, Moravec - Pletka, Šimíček, Vlasák - Špaňhel, Kořínek, Čajánek.

Dnešní program:
13.00: Česko - Švédsko (přímý přenos na ČT2). 16.00: Rusko - Kanada.

Zde najdete program turnaje a soupisky
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze