Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté pomýšlejí na medaile

3 2001
O l o m o u c - Závěrečnou přípravu na mistrovství světa, které se uskuteční v druhé polovině dubna ve Finsku, zahájila v Olomouci hokejová reprezentace do osmnácti let. "Tento poslední týden před mistrovstvím světa chceme vyladit součinnost pětek v defenzivní i ofenzivní činnosti," vystihl účel přípravy reprezentační trenér Jiří Kalous.

Na Hanou tak dorazily čtyři kompletní pětky se třemi gólmany, které doplní tři hráči ze zámoří a Domin z Karlových Varů. "Ještě k nějakým kosmetickým úpravám v sestavě dojde. Počítám, že čtyři hráči by měli být vyřazeni," uvažoval nad konečnou nominací Kalous.

Mladí reprezentanti na šampionát odjíždějí s myšlenkou na medaile. Kouč se však netají tím, že za hlavní favority považuje Rusy. "Z jejich výběru deset hokejistů hraje nejvyšší soutěž. Ten tým za tři roky prohrál snad jednou," vyjádřil se Kalous k aspirantům na zlato. Za devízu svého výběru považuje bojovnost a vůli chtít něco dokázat. Olomoucká příprava vyvrcholí v pátek přátelským zápasem s osmnáctkou Slovenska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze