Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté připravili divákům jedinečnou párty

7 2004
Praha - Pro české hokejisty a pro jejich příznivce zůstane mistrovství světa 2004 navždy symbolem zmaru. A taky nenaplněných přání. Nicméně veřejnost hráčům nespílá. Nemůže jim vyčítat nedostatek nasazení. Spíš je lituje. Diváci se hrnuli na stadiony v Praze a v Ostravě jako nikdy. Proto bude turnaj po komerční stránce úspěšný.

„Už víme jistě, že hokejový svaz na něm vydělá,“ prohlásil manažer reprezentace Zbyněk Kusý. „Ale zatím nepovím kolik. Nejdřív to oznámíme kolegům z hokejového hnutí na červnové konferenci.“

Kusý předem odhadoval zisk v milionech korun. Podle jiných výpočtů se částka mohla vyšplhat až na 100 milionů korun.

Češi jsou hokejový národ
V počtu návštěvníků dokonce šampionát pravděpodobně překoná historický rekord. Už po čtvrtečních utkáních je druhý v dějinách a směle atakuje dosud nepokořenou hranici 550 000 lidí.

Češi se projevili jako nadšený hokejový národ. Světovou akci pořádali naposledy ještě společně se Slováky před dvanácti lety. Zjevně se jim po něčem podobném stýskalo.

Rovněž je lákala možnost obhlédnout si prostředí nové komfortní Sazka Areny v pražské Libni. Do rekonstruované ČEZ Arény v Ostravě zase proudily davy z nedalekého Slovenska, kde v současnosti panuje snad ještě větší hokejová euforie.

Psalo se: Kanaďané, nevíte, oč přicházíte!
Legendární ruský trenér Viktor Tichonov nesmírně chválil úžasně vřelou atmosféru na ostravských tribunách: „Jako by se tady všichni drželi hesla: Proletáři všech zemí, spojte se!“

Zcestovalí kanadští reportéři líčili mistrovství čtenářům ve vlasti jako jedinečnou párty pro fanoušky z celé Evropy. Pro rachot v pražské hale ve sportovním světě by jenom těžko hledali srovnání.

„Kanaďané, nevíte, oč přicházíte, když tu nejste!“ vzkazoval zpravodaj listu Edmonton Sun.

Velmi sledované byly i přímé přenosy České televize. Například osmifinálové střetnutí Česko - Kanada si podle průzkumů na programu ČT 2 pustilo 2,26 milionu dospělých diváků, zápas s USA dokonce téměř 2,9 milionu lidí.

Žádný z dílčích úspěchů však nemůže vymazat smutek z bolestného nezdaru domácí reprezentace.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze