Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ústí přežilo, ale dýchá slabě. Koukáme pod sebe, zní z klubu

2 X 2 GÓLY. Marek Loskot slavil dvě trefy v sobotu proti Litoměřicím a ve středu i v Berouně. Euforie si ale moc neužil. V obou zápasech jeho Lvi zůstali bez bodu a vypadli z první osmičky. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

24 2014
Minulý týden si pořádně vydechli, když představenstvo rozhodlo, že dohrají sezonu. Hluboký nádech Ústeckých Lvů v 1. hokejové lize ale pořád ne a ne přijít. Zadlužení Lvi jako by i na ledě bojovali s (kyslíkovým) dluhem. Po domácí porážce s Litoměřicemi se ještě udrželi na příčce znamenající postup do play-off, po další prohře 2:3 v Berouně už ale z vyvolené osmičky vypadli.

"Na sedmém místě už je odskok velký a kolem osmého to asi bude hodně zamotané až do konce. Ale my musíme koukat spíš pod sebe než navrch," uvědomuje si ústecký obránce Kamil Černý.

Ústečtí hokejisté se radují z gólu

Ústečtí hokejisté se radují z gólu

Nejen on měl černé myšlenky, když se v minulých dnech jednalo o tom, v jakém složení vůbec Ústí dohraje prvoligovou sezonu. "Bavíme se o tom s kluky, asi bychom lhali, kdybychom říkali, že nás to nezajímá. Ale my jako hráči s tím nic neuděláme. My musíme hrát na ledě a je věc vedení, jak to dopadne."

Zdá se, že aspoň tohle zatím dopadlo pro Lvy dobře. Žádné výrazné oslabování kádru už by snad hrozit nemělo.

"Pořád jsem doufal, že se to povede a sezona se dohraje. Ale kdyby to skončilo špatně, každý by se musel zařídit. Bylo by to obtížné, ale nedalo by se nic dělat. Museli bychom se přizpůsobit a rychle si hledat angažmá," byl připravený i na nejhorší.

"Všichni jsou rádi, že to tak dopadlo a sezona se v Ústí dohraje. Snad už teď bude klid."

Kamil Černý, ústecký obránce

"Všichni jsou ale rádi, že to dopadlo dobře. A že snad už bude klid." Možná klid v otázce existenční, rozhodně ne v prvoligovém finiši na ledě. Pryč jsou doby, kdy Ústí mělo play-off jisté 20 kol před koncem. "Je to změna proti těm rokům, ale my se na to připravovali, že ta sezona prostě bude jiná než předchozí. Nedá se nic dělat, prostě musíme zabojovat o osmičku. A když to nevyjde, tak v té druhé skupině a vyhnout se aspoň té poslední dvojici," velí Černý.

I on se musel vyrovnat se změnou: z tradičního favorita je spíše průměrný až podprůměrný tým. "Je samozřejmě příjemnější vyhrávat, ale my jsme počítali tím, že letos nebudeme hrát na špici. O to víc se musíme každý zápas snažit a bojovat každé střídání," burcuje obránce, autor tří gólů v posledních třech ústeckých zápasech.

"Za dva góly v Kadani jsem byl rád, pomohly k výhře. Ale proti Litoměřicím moje trefa z celkového pohledu nic neřešila."

Momentka z hokejového derby Ústí nad Labem - Litoměřice,

Momentka z hokejového derby Ústí nad Labem - Litoměřice,

Ještě víc brblat by mohl útočník Marek Loskot. Dva góly Litoměřicím, další dva Berounu. A bodů: 0.

"Ty góly mě těšit nemohou, když nepomohly ke zisku," štvalo Loskota, jehož působení v Ústí se krátí. Zřejmě půjde zpět do Mladé Boleslavi, odkud hostuje.

"Slyšel jsem, že bych se měl vrátit, ale každý den je jiný, nikdy nevíte." Ať tak, či tak, kdyby v play-off došlo na souboj už téměř jistě první Boleslavi a možná osmých Ústeckých Lvů, nejen pro Loskota by byl hodně peprný.Najdete na iDNES.czmobilní verze