Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté se milostnou aférou nezabývají

4 2004
Praha - Kapitán Straka, jeho asistent Ručinský a kouč Lener. Hokejový triumvirát předstoupil po ranním tréninku před novináře s reakcí na článek v deníku Blesk, podle nějž má mít reprezentační manažer Zbyněk Kusý poměr s Andreou Verešovou, expřítelkyní Jaromíra Jágra. "Je to nesmysl a tým to nerozhodí," tvrdí svorně hokejisté.

Hokejovou reprezentaci čeká klíčový den roku. Čtvrtfinále mistrovství světa se Spojenými Státy rozhodne o úspěchu či neúspěchu celé sezony.

Tlak domácího prostředí a ohromná očekávání teď navíc zesílila mediální aféra. Deník Blesk přinesl na první straně článek o údajném vztahu reprezentačního manažera Zbyňka Kusého se slovenskou modelkou Andreou Verešovou, bývalou přítelkyní Jaromíra Jágra.

"Čekali jsme, kdy se něco takového stane, že bude někdo mít zájem na tom nás poškodit a narušit náladu v mužstvu," řekl trenér Slavomír Lener. "Pohoda je ale obrovská, nenecháme se ničím rozhodit."

Informaci o údajném vztahu reprezentačního manažera s bývalou královnou krásy přinesl slovenský deník Nový Čas. Podle něj spolu měli oba partneři minulý rok strávit dovolenou v Americe i ve Špindlerově Mlýně, v posledních dnech byli k vidění bok po boku na zápasech šampionátu v ostravské ČEZ Areně.

"Máme jen blízký vztah, nic víc. Zbyněk je nejlepší kamarád sestřina přítele," řekla deníku Verešová. Nový Čas ale tvrdí, že se vztah Kusého s Verešovou dotkl největší české hvězdy Jaromíra Jágra, který se měl pohádat s Kusým přímo v jeho kanceláři.

"Je to nesmysl," reaguje kouč Slavomír Lener. "V kabině je úplný klid, nic se neděje," tvrdí kapitán národního mužstva Martin Straka.

Hráči měli ráno kvůli zmiňovaným článkům mítink v kabině, kde se dohodli na mediální strategii směřující k tomu, aby tým nerozhodily otázky na toto choulostivé nehokejové téma. "Všichni jsme se domluvili, že se k tomu nebudeme vyjadřovat," prohlásil útočník Martin Ručinský.

Čeští hokejisté potřebují jít do zápasu s Američany s čistými hlavami. Beztak už nyní čelí enormnímu tlaku médií a veřejnosti, hokejem žije celá země. "Tlak tu je každý zápas a bude i pokud postoupíme. Ale jsme na něj už zvyklí," říká Martin Straka.

"Tlak na tým byl už před prvním zápasem s Lotyšskem, byl tu i proti Kanadě. Kdybychom nevyhráli se slabšími týmy, napíše se, že jsme je podcenili. V případě prohry s Kanadou zase, že jsme porazili jen ty slabé," přemítá kapitán. "Musíme se s tím umět vyrovnat."

Jaromír Jágr po tréninku na Spartě diskutuje s fanouškem.

Jaromír Jágr byl na úterním tréninku hokejové reprezentace v pohodě.

Slavomír Lener (vpravo), Martin Straka a Martin Ručinský hovoří s novináři.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze