Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté se na charitu i hlásili

18 2003
Ústí nad Labem - Sehnat hokejisty pro charitativní exhibici? Žádný problém, řekli by pořadatelé ústecké show. Kdo byl k dispozici, neodmítl. Našel se dokonce i hráč, který se ohlásil sám. "Jednou v noci mi volal Milan Hejduk, že má ještě jednoho hokejistu, který by se exhibice rád zúčastnil. Nabídl se Jan Čaloun, sám si zaplatí letenku z Finska domů a sám si vyjedná povolení u svého klubu. Tak moc chce být u toho," řekl Michal Hájek, který přišel s myšlenkou zápas pořádat.

Charitativní akci s názvem Hokejové hvězdy dětem uvidí ústecký zimní stadion 29. července.

Nastoupí proti sobě prvoligový ústecký Slovan s kapitánem Hodkem a Výběr NHL, v němž jsou známá jména Hejduk, Hossa, Nedvěd, Straka, Ručinský, Šlégr, Hnilička, Dvořák, Prospal a další.

"Takový tým dokázal dát dohromady jen Jágr ve svém Jágr Teamu," pochlubil se David Šaffer, generální manažer Slovanu.

Včera útočníci Milan Hejduk a Richard Žemlička navštívili nemocné děti na oddělení ústecké onkologie, pro kterou je výtěžek zápasu určen. Při vyprodaném stadionu, jehož kapacita je šest a půl tisíce diváků, půjde na konto onkologie devět set tisíc korun.

"Peníze použijeme na nadstandard. Třeba na lepší přístroje nebo na interiéry pokojů, abychom nemocným dětem zpříjemnili jejich několikaměsíční kalvárii," poznamenal Jaroslav Homola, primář dětské kliniky. Dodal, že nejčastěji malé pacienty trápí leukémie.

Sám primář Homola se považuje za hokejového fanouška, ale jak podotýká, ne ligového, nýbrž mezinárodního. "Bedlivě v televizi sleduji - k nelibosti mé ženy významné zápasy," usmál se.

Všichni oslovení hráči okamžitě pořadatelům kývli. "Jsem místní, když je tu taková akce, bylo to lehké rozhodování," řekl Hejduk z Colorada, nejlepší střelec uplynulé sezony zámořské NHL. "Jde o děti, každá koruna bude dobrá. Nebylo co řešit, rád jsem přijal," pověděl Žemlička, útočník Litvínova a otec dvou dcer.

V cizině podobný zápas nezažili, avšak i tam se charity účastnili. Hejduk například na dražbách, jejichž výnos dostávají potřební, Žemlička se zase v Německu setkal na stadionu s postiženými, hráči si s nimi povídali a rozdali dárky.

Sportovnímu zápolení bude předcházet kulturní program. Zápas se odehraje v exhibičním tempu. "Ne kvůli hráčům z NHL, ale kvůli našim, aby se nezranili," žertoval Jan Kubata, předseda představenstva ústeckého Slovanu.

Vyzývá nejen hokejové fanoušky: "Věřím, že Ústečané projeví široké srdce a stadion vyprodají."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze