Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté se řítili na dráze stovkou a hráli golf

8 2001
H a n n o v e r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pět hráčů se nasoukalo v pondělí do auta a vyrazilo se trochu pobavit. Měli před sebou volné odpoledne, takových si během šampionátu moc neužili. Tak teď si to pořádně vynahradíme, řekli si. Ujeli osmdesát kilometrů a viděli cíl: největší dřevěnou horskou dráhu na světě. Právě tato atrakce hokejisty v místním zábavním parku nejvíce lákala. I když dorazili na poslední chvíli a důslední pořadatelé je už nechtěli dovnitř pustit, přesto si vstup vyhádali a třikrát se na dřevěném gigantovi svezli. "No, cestou zpátky nám moc dobře nebylo," smál se Viktor Ujčík. "Ale jinak jsme se měli fajn."

Sám se však pocitu, kdy se více než stokilometrovou rychlostí řítil ve vozíku dolů, nemohl nabažit. To spoluhráč Jaroslav Hlinka na tom byl daleko hůř, na horskou dráhu se mu moc nechtělo. "Žádné výmluvy," zavelel gólman Milan Hnilička a šoupl mrštného útočníka na start. Jemu jedna krkolomná vyjížďka stačila, ostatní se svezli ještě dvakrát.

"Měli jsme dobré odreagování. Lepší než být v hale nebo na hotelu. Sezona je dlouhá a něco podobného je třeba," komentoval odpoledne David Výborný. Do Heide Parku s ostatními ještě vyrazil Tomáš Vlasák.

Obránce Jaroslav Špaček si zase nemohl odpustit golf, kromě hokeje nejoblíbenější činnost. Vzal s sebou Vladimíra Hudáčka, Filipa Kubu, Petra Čajánka a Dušana Salfického. "Ten ale stejně jenom tahal hole," humorně okomentoval Špaček golfové umění reprezentačního gólmana. Více si užil s Hudáčkem: "To je výborný parťák," dodal zámořský bek. Golfu téměř propadl, často ho válí i v zámoří. Zvlášť když hrával za Floridu vyrážel na hřiště hodně často, spoluhráče pěkně školil. "Vydělal jsem takhle hodně peněz," vtipkuje statný zadák.

Pár hokejistů se večer zašlo podívat na místní druhou fotbalovou ligu, utkaly se Hannover a Mönchengladbach. "Ale úroveň nic moc. Když jsem v létě chodil na Ostravu, tak to bylo daleko lepší," přiznal Pavel Kubina. Souboj navíc skončil před dvaceti tisíci fanoušky bez gólů.

 

 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze