Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté se sešli v Pardubicích

31 2003
Pardubice - Bez zkušených opor se v neděli v podvečer sešla v Pardubicích hokejová reprezentace. Krajánkům z ruské ligy, Marhovi ze Švýcarska a dvojici Michal Sýkora s Josefem Beránkem nařídil kouč Slavomír Lener regeneraci a k týmu se připojí později. V úterý zahájí tým reprezentační sezonu přátelským utkáním proti Rusku, jež se odehraje v Brně od 16.30.

"Loni s námi starší hráči trénovali ve Zlíně od začátku a v zápasech pak byli unavení, tahali nohy jako v medu. Navíc za sebou mají všichni náročnou přípravu, turnaje a regenerace jim prospěje víc," vysvětlil Lener svůj záměr.

"Dneska trénovalo mužstvo ve složení, v jakém nastoupí v úterý v Brně proti Rusku," prozradil Lener po nedělním téměř hodinu a půl dlouhém tréninku.

Až na Pateru, Procházku, Moravce, Vlasáka, Marhu, Michala Sýkoru a Beránka se trenérům před prvním tréninkem hlásil kompletní tým. Ten ještě doplil třetí brankář Petr Franěk z Karlových Varů, jehož Lener povolal místo nemocného Jiřího Trvaje, jenž měl být původně v týmu.

"Pokud bude zdravý, měl by Petr Franěk v úterý v Brně nastoupit," prozradil Lener po nedělním tréninku. "Trenér mi volal v sobotu, že mu vypadl Jirka Trvaj a že mám přijet. Je to pro mě čest a šance ukázat, že hokej umím," říká Franěk.

"Sice jsem přijel jako záskok, ale je to šance a nijak to nezatracuji. To, že někdo vypadne z nominace, se může stát i před mistrovstvím světa," prohlásil Franěk, který se vrací do reprezentace po sedmi letech. Naposledy byl v týmu na světovém šampionátu ve Vídni v roce 1996.

Patnáct minut před plánovaným začátkem tréninku se na ledě jako první objevil Jiří Šlégr, za ním se trousili ostatní hráči, odění tradičně v červených a bílých trénikových dresech.

Úderem půl sedmé byla na ledě kompletní sestava. Z týmu, jež nastoupí v úterý v Brně, chyběl jenom Martin Procházka, jenž by měl proti Rusku nastoupit v útoku s Balaštíkem a s Leškou.

Atmosféru reprezentačního tréninku poprvé okusily pardubické "mladé pušky" Průcha, Kolář, Koukal, kteří trénovali podle očekávání společně, další debutant Jaroslav Kristek po ledě kroužil s Janem Markem a s Václavem Pletkou. "Asi to bude rychlejší, ale už mám zkušenost z reprezentační dvacítky, takže věřím, že si rychle zvyknu," říkal sparťanský mladík před tréninkem.

Po dlouhých pěti letech se zase v národním týmu objevili Jiří Šlégr s Ladislavem Lubinou. Poprvé od šampionátu v Petrohradu v roce 2000, se vrací do reprezentace i obránce Ladislav Benýšek.

Mužstvo je v pořádku, pouze Petr Sýkora není zcela fit. "Má problémy se zády. Svůj stav průběžně konzultuje s doktorem Janem Vanáčem, který je zároveň klubovým lékařem Pardubic, takže ho dobře zná. Uvidíme, jak na tom bude," říká Lener.

Tým je v Pardubicích ubytovaný v hotelu Zlatá štika, v pondělí čekají hráče dva hodinové tréninky a v úterý pak od 10.15 do 11 hodin tuto "zápasovou" sestavu ještě rozbruslení před odjezdem do Brna. Ostatní hráči půjdou na led od jedenácti do dvanácti.

Od středy pak zůstanou v Pardubicích jenom nominovaní hráči na Pohár České pojišťovny. Sestavu oznámí kouč ihned po úterním duelu s Ruskem. Do turnaje vstoupí český tým ve čtvrtek utkáním proti Rusku, v sobotu se utká s Finskem a své vystoupení na prvním podniku letošního seriálu Euro Hockey Tour uzavře nedělním zápasem se Švédy. Všechna utkání začínají v pardubické aréně v 17.00.

Jak tým trénoval:
Brankáři: Málek, A. Svoboda, Franěk.
Obránci: Benýšek, Šlégr, Tesařík, Hejda, M. Čech, Kántor, Dobroň.
Útočníci: P. Sýkora - Blažek - Lubina, Balaštík - Leška - (M. Procházka), Průcha - Kolář - Koukal, Pletka - Marek - Kristek.

Šestařicetiletý Ladislav Lubina (dole) a trenér Vladimír Růžička na prvním tréninku české hokejové reprezentace.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze