Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté se těžce vzpamatovávají z havárie

22 2004
Ostrava - Těžce se hokejisté Sarezy Ostrava vzpamatovávají z tragické pondělní cesty do Berouna. Jejich autobus na dálnici D5 narazil zezadu do kamionu. Při nehodě zahynul trenér Karel Metelka. „Všichni jsou z toho špatní, na hokej teď nikdo nemyslí,“ řekl mluvčí ostravského klubu Petr Šiřina.

Ostravští hokejisté tak ve středu nenastoupí k utkání s Opavou, které mají odložené. Ani netrénují. "Příprava by měla znovu začít po Vánocích," uvedl Petr Šiřina.

Nejbližší zápas čeká Ostravské 5. ledna v Hradci Králové.

K vrátnici Zimního stadionu v Ostravě Porubě lidé nosí květiny a zapalují svíčky. Tak uctívají Karla Metelku.
Pro něj mělo být utkání v Berouně posledním na cizím ledě. Na střídačku týmu se totiž vrátil jen dočasně poté, co Miloš Holan odešel do Vítkovic. Postu trenéra Sarezy se ze zdravotních důvodů vzdal před sezonou.

„Je to obrovská tragédie,“ uvedl legendární brankář Josef Mikoláš, který Karla Metelku znal také jako hráče. „K nám do Vítkovic přišli s Janem Soukupem, s nímž později i vítkovický tým trénoval, jako osmnáctiletí kluci.“
Domů z nemocnic v Berouně a Praze během pondělní noci a úterý dorazila většina zraněných hokejistů. „Klub se nyní musí poohlédnout po brankáři,“ řekl Petr Šiřina.

Oba gólmani jsou totiž zraněni. Robert Hamrla má poraněné lýtko. Podezření na tříštivou zlomeninu se ale u něj nepotvrdilo. Absolvuje však další vyšetření. „Je však možné, že do konce sezony už nebude moci nastoupit,“ uvedl Petr Šiřina.

Druhý brankář Jakub Štěpánek má otřes mozku, ale během dvou týdnů by měl být v pořádku. Po operaci polámaného nosu je obránce Lukáš Rambousek.

V pondělí by se do přípravy mohli zapojit i Libor Galečák, Michal Grman, Vladimír Holík a David Mocek, kteří utrpěli lehčí zranění. Mezi zraněnými je i asistent Petr Rambousek, jenž má mužstvo dočasně vézt.

Nehodu policisté stále vyšetřují. Řidič autobusu leží na jednotce intenzivní péče v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích.

Autoři:
Najdete na iDNES.czmobilní verze