Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté se vypravili na zápas vlakem

18 2004
Ostrava - "Kdy jsem jel naposledy vlakem? V šestnácti, z Leningradu do Helsinek," usmál se Vladimír Růžička. Právě vlakové spojení využili hokejoví reprezentanti k přesunu na zápas s Ruskem. 356 kilometrů z Prahy do Ostravy zvládl tým zhruba za tři a třičtvrtě hodiny. "Lepší než letadlem," pochvaloval si František Kaberle. "Alespoň jsem se mohl natáhnout."

Přesně v 10:10 vyjel v neděli z nádraží Praha Libeň speciální vlak s českými hokejisty do Ostravy. Souprava čítala pět vagónů.

V prvním hned za lokomotivou byla naložena výstroj hokejistů, dál byl lůžkový vůz, jídelní vůz, vagón pro hráče týmu a v posledním byli ostatní cestující včetně novinářů.

Vlakem se mezi Prahou a Ostravou budou přesouvat během nadcházejícího mistrovství světa všechny hokejové reprezentace. Český tým, který všechna utkání na šampionátu odehraje v Praze, si spoj vyzkoušel při cestě k odvetnému utkání o bronz v Euro Hockey Tour proti Rusku.

V jídelním voze hokejisté v poledne poobědvali. Servírovala se šunka se sýrem a žervé, kuřecí vývar s nudlemi, kuřecí špíz s těstovinami a chřestem.

Jinak se hráči zabavili hrami na počítači, četbou novin, někteří hokejisté využili lůžkového vagonu a cestu prospali.

"Ve vlaku jsem nejel tak čtrnáct let, ale  bylo příjemné, že jsem se mohl natáhnout," pochvaloval si obránce František Kaberle. Kromě něj se do lůžkového vagonu odebrali Hemský, Špaček, Výborný a Hlinka.

Cesta českého týmu byla plynulá, vlak se zastavil jenom na okamžik v Olomouci, jinak jel bez zastávky celou cestu a na nádraží Ostrava - Vítkovice zastavil po třech hodinách a 38 minutách jízdy.

Po příjezdu do Ostravy čekal před nádražím přistavený autobus, který hráče odvezl k zhruba kilometr vzdálené zrekonstruované ČEZ aréně. Zhruba dvě a půl hodiny před zápasem už byli hokejisté v kabině ostravské haly.

"Z přesunu jsem neměl obavy. Vlakem se běžně jezdí na některé zápasy v NHL, stejně tak ve Švédsku a Finsku. Je to pohodlné a dá se udělat spousta práce," pochvaloval si kouč hokejové reprezentace Slavomír Lener.

Spokojený byl i Vladimír Růžička. "Koukal jsem se na krajinu, pozoroval přírodu. To při jízdě autem nemohu," řekl s úsměvem.

Průběh utkání s Ruskem můžete sledovat v podrobné on-line reportáži.

Kouč národního týmu Slavomír Lener se strojvedoucím vlaku, který hokejisty vezl do Ostravy.

Trenér Slavomír Lener a jeho asistent Vladimír Růžička před odjezdem.

Vladimír Růžička v jídelním voze.

Slavomír Lener nastupuje do vlaku.

Vladimír Růžička (vlevo) a Slavomír Lener na nádraží.

Pohodlí ve vlaku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze