Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté sestavu měnit nemuseli

15 2004
Moskva - Úterní neúspěšné jednání o podobě kolektivní smlouvy v NHL usnadnilo práci trenérům hokejové reprezentace. Ti tak po vyřazení čtveřice Rozsíval, Horna, Ludvík a Roman Erat mají sestavu na moskevský turnaj Rosno Cup ustálenou a do Ruska vyrazili v klidu. "Tím, že se strany nedohodly, nám odpadly problémy," řekl hlavní kouč Radim Rulík.

"Byli jsme pochopitelně připraveni i na alternativu, že NHL začne. Ale potíže už mohly nastat jen s vízy pro hráče, které bychom dodatečně povolali," vysvětlil.

Čeští hokejisté se vydali do ruské metropole ve středu před polednem leteckým speciálem z Mošnova a v malé hale v Lužnikách nakonec absolvovali i večerní trénink, který chtěl Rulík původně zrušit.

Na led se však reprezentanti dostali až po dvacáté hodině místního času poté, co za sebou měli i téměř tříhodinovou cestu ucpaným městem z letiště. V autobuse tak paradoxně strávili stejný čas jako v letadle.

Trénink absolvovali i obránce Jan Hejda a útočník Miloslav Hořava, kteří měli v minulých dnech menší zdravotní problémy. Ani jeden z nich by také neměl chybět v sestavě proti Švédům, pozice třináctého útočníka by měla připadnou Ondřeji Veselému.

Ve čtvrtek dostane v brance důvěru Jiří Trvaj, který by měl odchytat dva ze tří zápasů turnaje. Vedení českého týmu se rozhodlo udělat oproti úterní přípravě několik změn. Do hry se totiž zapojí vedle Hejdy i útočníci Josef Vašíček, Tomáš Vlasák a
Michal Mikeska.

"Dva útoky by měly zůstat tak, jak hrály proti Bělorusku," poodkryl karty Rulík již před odletem. Naznačil však, že Hlinka by se mohl postavit ke dvojici slávistů Vlasák - Vašíček.

Pardubický centr Mikeska by zase měl vést řadu s Rosou a Kohnem. Tyto záměry potvrdil i večerní trénink v chladné Moskvě. Zatímco v Česku bylo kolem nuly, v Rusku výpravu přivítala teplota až o deset stupňů nižší.

"Se Švédy se nemáme čím překvapit. Známe jejich způsob hry, oni zase ten náš," tvrdil Rulík. "Bude záležet, jak je ubráníme. Na Karjale jsme je mohli porazit v řádné hrací době, ale neproměnili jsme moře příležitostí a prohráli na nájezdy," dodal kouč, který bude i v Rusku udržovat pravidelný telefonický kontakt s šéftrenérem Vladimírem Růžičkou. "Samozřejmě se nic nemění. Věci budeme znovu společně konzultovat," potvrdil.

Úvodní zápas Rosno Cupu mezi Českem a Švédskem začne ve čtvrtek ve 13 hodin a můžete jen sledovat on-line na stránkách iDNES.

Pravděpodobná sestava Česka:
Trvaj - Martínek, T. Kaberle, Škoula, Blaťák, J. Novák, Hejda, Ptáček, Sičák - J. Hlinka, Vašíček, Vlasák - Rosa, Mikeska, Kohn - A. Hemský, V. Nedorost, R. Vrbata - Irgl, Divíšek, Hořava.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze