Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté si chtějí zajistit čtvrtfinále

Česko - Švýcarsko, Novotný překonává Gerbera | foto: Reuters

10 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Pokud čeští hokejisté v sobotu proti Bělorusku uspějí, definitivně si zajistí postup do čtvrtfinále. Čím víc bodů v zápase vybojují, tím lepší postavení před klíčovým duelem na mistrovství světa získají.

"Lepšíme se zápas od zápasu, tak doufám, že si ten trend udržíme," přeje si gólman Milan Hnilička. "Ale s Běloruskem nás čeká těžký zápas," uvědomuje si.

Podle výsledků v dosavadních vzájemných zápasech to tak však nevypadá. Češi vyhráli ve všech osmi utkáních, naposledy na začátku dubna v přípravě v Třebíči (7:2) a v Havlíčkově Brodě (7:1).

"Jenže tady na šampionátu máme my i Bělorusové úplně jiné týmy," upozorňuje trenér Alois Hadamczik.

Jaké jsou největší přednosti sobotního soupeře národního mužstva? "Bělorusové jsou pohybliví a hrají takovým tím ruským stylem v plném nasazení. Věřím však tomu, že když se tým dobře připraví, tak utkání zvládne," říká kouč.

Sobotní soupeř českých hokejistů bude mít za sebou páteční duel s Ruskem, který prohrál až po samostatných nájezdech.

"Já bych v tom ale žádnou výhodu neviděl. Nás bude po Bělorusech čekat v neděli Švédsko, takže na každého to jednou přijde," tvrdí Hadamczik, který stihl shlédnout pouze první třetinu duelu s Ruskem, po které vedli 2:0.

"Rusové hráli dost vlažně a nezodpovědně," řekl. "Přesto víme, že dneska nejde podcenit nikoho," doplnil jej gólman Hnilička. "Všechna mužstva na mistrovství hrají výborný hokej, což Bělorusové proti Rusku znovu potvrdili."

Český brankář se už se spoluhráči bavil o soupeřových útočnících. Radil mu i Tomáš Plekanec, jenž v Montrealu hraje s bratry Kosticynovými. "Nějaké reference máme. Jsou to šikovní hráči," uvědomuje si Hnilička.

Národní mužstvo by v sobotu mělo nastoupit ve stejném složení jako proti Švýcarsku. "Tedy se sedmi beky a s Hniličkou v bráně. Jeden hráč bude vysvlečený navíc," poznamenal Hadamczik.Najdete na iDNES.czmobilní verze