Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté si nad soupeřem hlavu nelámou

6 2003
Helsinky - (Od zvláštího zpravodaje iDNES) Až zhruba ve 21.15 středoevropského času budou trenéři hokejové reprezentace moci s ulehčením prohlásit: "Tak máme Švýcarsko." Anebo naopak: "Jsou to Rusové," nebo: "Máme Švédy." Teprve v tu dobu, po skončení duelu Švédů se Švýcary totiž bude jasno o čtvrtfinálovém soupeři českého týmu na mistrovství světa. Klíčový zápas turnaje přitom začíná zhruba dvaadvacet hodin poté, co se trenéři jméono soupeře dozví. "Nevidím v tom problém. Jít na Japonsko nám nevyšlo, jinak už je to jedno," tvrdí s úsměvem kouč Slavomír Lener. Trenéři před čtvrtfinále zamíchali sestavou

Z hlediska taktické přípravy na zápas je nejistota nepříjemná. Tým se navíc bude stěhovat do Turku. "Je to jako když hrajete dva zápasy hned po sobě. Taky před tím prvním nevedete taktickou přípravu na druhý den," namítá Lener.

Trenéři mají připravené tři varianty pro krátkou poradu, konzultant Marián Jelínek bude sledovat večerní zápas Švédska se Švýcarskem v Turku.

"Tonda Stavjaňa vytáhne připravené informace z počítače, svoláme hráče a možná jim ukážeme dva krátké šoty," přibližuje pravděpodobné večerní dění kouč Lener.

Rusko, Švédsko nebo Švýcarsko? Sám Lener mezi třemi možnými soupeři svého
mužstva ani moc nerozlišuje. "Švýcaři byli dobří už v přípravě. Mají dobré mužstvo, hodně kvalitních bruslařů," uvedl.

"A Rusko? Novináři ho dali dva roky po sobě do role favorita a píší o tom, že z něj máme mindrák. Ale my to tak nebereme," tvrdí Lener o Rusku, které přitom před začátkem sám pasoval na favorita turnaje.

Postupový rébus vyřeší až zápas Švédsko - Švýcarsko. Když zvítězí seveřané, bude hrát český tým s Ruskem, v případě remízy dostane Švýcarsko. A pokud Švédové prohrají, střetnou se reprezentanti právě s nimi.

Určité spekulace přitom hovoří o tom, že by Švédsko mohlo chtít se Švýcarskem prohrát schválně, aby se vyhnulo domácím Finům a přesunu do Helsinek. "Bavil jsem se o tom s Robertem Reichlem, jestli bychom něco takového vůbec dokázali, nedovedeme si to představit," říká ovšem Lener.

"Karel Gut zase vtipkoval, že Švédi by je chtěli nechat vyhrát a Švýcaři by si pak za stavu 2:3 dali vlastní gól," doplnil. Česká výprava čeká na večerní výsledek uvolněně.

"Je to úplně jedno," tvrdí kapitán Reichel. "Musíme porazit každého, pokud chceme něco pořádného dokázat," tak hovoří většina hráčů jako podle naučené formulky.

"Já bych chtěl Švýcarsko," přiznal jediný útočník Milan Hejduk upřímně. Na večerní zápas se ale dívat nebude, hráči si počkají v hotelu na to, až jim soupeře oznámí trenéři.

Průběžný stav duelu Švýcarsko - Švédsko můžete sledovat on-line ZDE.

Brankář Roman Málek se protahuje.

Trenér Slavomír Lener na tréninku.

Slavomír Lener a Vladimír Růžička.

Nájezdy: Hudler proti Vokounovi.

Střelecké štěstí proti brankáři Vokounovi zkouší také Špaček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze