Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté si před Finskem přivstali

23 2004
Karlovy Vary - Hokejoví reprezentanti si museli v den prvního přípravného utkání před Světovým pohárem přivstat. Rozbruslení na ledě karlovarského stadionu začalo už patnáct minut po osmé hodině. V poledne se mužstvo přesunulo do Prahy, kde jej k večeru čeká Finsko. "Na zápas se těším," tvrdí Radim Rulík, debutant v roli asistenta u "A" týmu.

Úvodní duel proti Finsku se hraje v pražské Sazka Areně, proto se na led v Karlových Varech, kde má národní tým desetidenní tréninkový kemp, dostali hráči o poznání dříve. "Ve čtvrt na devět bylo rozbruslení, vlastně to byl krátký trénink, hráči, kteří večer proti Finsku nastoupí.

Po nich šli na led hráči, kteří se v utkání neobjeví. Jedná se o pětici Čajánek, Vlasák, Prospal, František Kaberle a Hamrlík a také o brankáře Pruska," vysvětlil tréninkové rozdělení mužstva Radim Rulík, asistent hlavního kouče Vladimíra Růžičky.

Pro Rulíka bude zápas, který v Sazka aréně začne vzpomínkovým aktem na počest tragicky zesnulého Ivana Hlinky, premiérou na lavičce reprezentačního A týmu. "Kdybych už dříve nebyl u reprezentační dvacítky, možná by se dalo mluvit o nervozitě, ale takhle ne. Na zápas se těším," ujistil Rulík.

V útrobách karlovarského stadionu, kde národní tým zabral šatnu místního extraligového mužstva, měli po krátkém rozbruslení napilno především kustodi. Připomínali spíše zaměstnance stěhovací firmy, protože veškerou hráčskou výzbroj nakládali do přistavené dodávky. Autobus z Karlových Varů poveze jen hráče.

"Teď se vracíme na hotel, čeká nás oběd, a přesně v poledne vyrážíme do Prahy. Po utkání se hned vracíme do Varů, počítám, že kolem jedenácté bychom mohli být zpět," komentoval Rulík časový rozvrh dne.

Podobný program čeká reprezentaci i ve středu, kdy nastoupí k druhému přípravnému duelu v Německu. Do Kolína nad Rýnem odletí z karlovarského letiště.

Utkání Česko - Finsko začíná v 17.00, sledujte jej on-line ZDE.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze