Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté si zkusili led před večerním duelem s Finy

11 1999
E s p o o (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Uprostřed lesů na předměstí Helsinek, ve městě Espoo, leží nádherná, nová hala LansiAuto Areena (bohužel nic takového doma nemáme a dlouho mít nebudeme) a v ní se dnes dopoledne poprvé sešli hokejoví reprezentanti.
Potvrdilo se, že večer mužstvo nastoupí v sestavě Salfický - Vykoukal, Kučera, Martínek, Štěpánek, Hamrlík, Srdínko, Sýkora, Hanzlík - Špaňhel, Dopita, Výborný - Čaloun, Reichel, Prorok - Pletka, Čajánek, Krayzel - Tenkrát, Kořínek, Vlasák.

Mužstvo v tradičním barevném rozlišení, v červených, černých, modrých a bílých dresech trénovalo především souhru. Hráči si však stěžovali na led. "Po půl hodině je z toho takové blátíčko. Už ani neklouže puk," komentoval trenér Vladimír Martinec. Po tréninku, ještě v bruslích a teplákové soupravě, se zastavil na kus řeči s Otakarem Janeckým (který přestal kouřit), krajanem z Pardubic. Janecký je v hale doma, neboť hraje místní klub Blues Espoo, a přišel se podívat na kamarády z českého nároďáku. A mohl vysvětlit i problém ledu: "Bodejť by nebyl špatný, včera tady byl tady nějaký koncert a dnes dělali led a nové reklamy."
Jiří Vykoukal, který v Espoo rovněž hraje, vysvětlil, kde se krásná hala v Espoo vzala. "Je to bohatý region, asi nejbohatší ve Finsku, sídlí tady spousta firem, takže nebyl problém sehnat peníze na halu." V Espoo sídlí mimo jiné i světoznámý výrobce mobilních telefonů Nokia.
Vykoukal vyšel k mantinelu a ukazoval: "Vidíte támhle ta černá okna? Tak za nimi je sauna, můžete se dívat rovnou na led. A tamhle ta okna, to je restaurace. Finové popíjejí a koukají při tom na hokej."
Na chodbě mezitím bylo živo. Hráči jsou naštvaní kvůli kabině, kterou jim zabrali Finové. Takhle mají společné sprchy s ruským týmem. "Museli jsme schovat všechny šampóny a mejdla," hlásil masér Pavel Křížek.
Kolemjdoucí trenér Ivan Hlinka, jen s ručníkem kolem pasu, zase naoko peskoval novináře: "Copak tady nemají mix zónu?" Tenhle dotaz už patří k tradici hokejových zájezdů.
Zápas začíná v 17.30 a vysílá ho přímým přenosem ČT (komentuje Petr Vichnar). Ve Finsku poběží zápas jenom ze záznamu. Hala pro 7000 lidí prý bude zaplněná.

Autor:


Témata: Ivan Hlinka, Nokia
Najdete na iDNES.czmobilní verze