Hokejisté Slavie zažili totální výpadek jindy neprostupné obrany

Litvínov - Slavia, ilustrační foto | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

22 2013
S nejlepší obranou v lize a pátečním skalpem silné Plzně přijeli v neděli hokejisté Slavie na horký led Litvínova. Krušnohorský celek se nečekaného úspěchu Pražanů na ledě lídra tabulky nezalekl a uštědřil Slavii nejtvrdší porážku od čtvrtého předkola play-off z roku 2011 v Karlových Varech, když ji doslova přejel v poměru 7:1.

Asistent trenéra červenobílých Ondřej Weissmann po zápase jen těžko hledal slova k důkladnějšímu hodnocení. "Dnes nemám moc co hodnotit. Snad kromě první třetiny v prvních osmi minutách, kdy jsme byli lepší. Moc šancí jsme si ale nevypracovali. Utkání bylo asi nejhorší, které jsme v této sezoně odehráli. Litvínov byl ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhrál," řekl po utkání dlouholetý litvínovský zadák.

Slávistický celek i přes odchod klíčového útočného dua Bednář – Sobotka stále patří k největším překvapením letošního ročníku a dál se drží v první čtyřce extraligové tabulky. Důvody kvalitních výkonů sešívaných během letošního ročníku lze hledat v neprostupné obraně. Ta dokonce na přelomu prosince a ledna v osmi zápasech inkasovala pouhých deset branek a i přes nedělní nášup na ledě Litvínova se stále drží jako jediný celek v lize na dvouciferném čísle obdržených branek.

Důvody vysoké prohry jsou však pro Růžičkův tým varovným prstem. "Litvínov nás lehce přecházel ve středním pásmu, které jsme hráli ledabyle. Diametrálně odlišně než v Plzni, kde jsme to bránili výborně," hledá příčiny vysoké prohry jediný slávistický střelec v zápase Lukáš Žejdl.

Ten se po utkání snažil najít klíčové momenty ve zcela nevydařeném duelu. "Po první třetině jsme si řekli, že na ně vlítneme a pokusíme se to otočit. Místo toho jsme hned inkasovali, pak už se hraje těžko. Nejdou ruce, nohy ani hlava. U všeho jsme byli později," smutnil mladý útočník, jenž připustil i větší bouři v kabině od trenéra Růžičky. "Po druhé třetině nás seřval pořádně," dodal.

Na reparát budou mít sešívaní šanci již v úterní dohrávce 33. kola proti Vítkovicím. Nečeká je však nic jednoduchého. Proti Slezanům se letos ještě střelecky ani jednou neprosadili a prohráli s nimi nejdříve 0:3 a poté v Edenu 0:1.