Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Tampy Bay jsou v Praze. Za týden tu zahájí sezonu NHL

Hokejisté Tampy Bay vystupují na ruzyňském letišti. Přicestoval i Václav Prospal (vpravo) a Radim Vrbata (za ním). | foto: ČTK

26 2008
Tolik očekávaný start hokejové NHL v Praze se blíží. Dnes přistáli na Ruzyni hokejisté Tampy Bay, kteří příští sobotu a neděli odehrají v O2 areně premiérové duely zámořské soutěže na českém ledě.

Mezi hokejisty Tampy Bay je i trojlístek Čechů: Václav Prospal, Radim Vrbata a bitkař David Kočí. Pochopitelně nechyběly ani největší hvězdy klubu v čele s Vincentem Lecavalierem.

Speciál, v němž Tampa přiletěla, dosedl v Ruzyni v půl třetí. "Měli jsme dvouhodinové zpoždění," řekl Radim Vrbata, letní posila z Phoenixu.

Z letiště tým zamířil dvěma autobusy do hotelu Mariott, kde bude ubytovaný. V jednom autobuse cestovali hráči, ve druhém hosté klubu. Všichni hokejisté byli oblečení v černých oblecích.

"Zpoždění letadla není problém, horší to bude s časovým posunem, alespoň pro mě. Do Ameriky jsem odletěl před před čtrnácti dny, teď jsem zase tady a musím si zvykat znova," povzdechl si.

. Stream: přímý přenos z tréninků

Redakce iDNES.cz vám nabídne přímý videopřenos z přípravy hokejistů Tampy Bay i New York Rangers, které se konají ve čtvrtek odpoledne, tedy dva dny před očekávaným startem NHL. Dění při trénincích vám přiblíží komentované vysílání.

Na start NHL v rodné zemi se samozřejmě těší. Po příletu ho ale přemáhala únava. A nejenom jeho.

Vždyť ještě ve čtvrtek Tampa porazila v přípravném duelu Rangers 4:2. Druhý den už byli hráči na jiném kontinentě.

"V autobuse byli všichni přepadlí. Nikdo cestu moc nevnímal," přiznal Vrbata.

Hráči měli na cestování maximální komfort. Letadlo, jímž hokejisté přiletěli, patří basketbalistům týmu Dallas Mavericks. "Na sedačky se dá natáhnout, celou cestu jsem prospal," libuje si Vrbata.

I díky komfortnímu letu by neměli mít hráči s aklimatizací takové problémy. "Dneska se snad srovnáme, pak už to bude lepší. I když, po sezoně mi to vždycky pár dní trvá. Uvidíme, jaké to bude teď," pokrčil rameny.

Na odpočinek ale není čas. Hokejisty záhy po ubytování čekal trénink v Letňanech. "Jsem zvědavý, jak to na ledě bude vypadat," pousmál se český reprezentant.

. Start NHL v Praze

zvláštní příloha

zpravodajství, program, soupisky obou týmů...

Pohody si ale hráči v Praze příliš neužijí. Vždyť už v neděli hrají přípravný zápas v Berlíně, takže je čeká nové cestování. V úterý pak hrají další exhibiční duel v Bratislavě proti tamnímu Slovanu.

"Škoda, že zápas v Bratislavě přibyl, o to víc jsme mohli být v Praze," lituje Vrbata. Doba, kdy by mohl dělat novým spoluhráčům průvodce po českém hlavním městě, se výrazně zkrátila.

Po dvojzápase Tampy Bay s New York Rangers, který se odehraje v sobotu a v neděli, tým okamžitě odletí zpět na Floridu za zbylými 80 zápasy základní části NHL. Ještě předtím ale čekají Prahu dvě mimořádná hokejová představení.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze