Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Tampy dostali vítězné prsteny

17 2004
Tampa Bay - Tradičních prstenů za vítězství v minulém ročníku hokejové NHL se v úterý dočkali hokejisté Tampy Bay. Slavnostní chvíle však měla oproti zvyklostem mnohem komornější atmosféru. Chyběli při ní totiž fanoušci týmu. Místo zaplněného hlediště haly St. Pete Times Forum, se sláva konala v soukromí v jedné z místností na stadionu.

Předávání prstenů se navíc nezúčastnilo mnoho klíčových hráčů, kteří hrají v Evropě. Chybělo české duo Pavel Kubina a Stanislav Neckář, ale i nejužitečnější hráč minulé sezony Martin St. Louis, gólman Nikolaj Chabibulin či Vincent Lecavalier.

I když se liga nehraje, vedení klubu požádalo NHL, aby mohlo uspořádat oslavu s fanoušky v hale. Představitelé soutěže jim však nedali svolení. Podle viceprezidenta NHL Franka Browna nechtělo vedení akci přímo zakázat, ale mělo "pochyby o míře účasti představitelů NHL na takové akci".

"Je to facka do tváře od NHL všem našim fanouškům. Tohle se mělo odehrávat před dvaadvaceti tisíci diváky ve Foru, a ne někde v soukromí. Nikdy NHL nezapomenu, jak se k nám zachovala," řekl deníku St. Petersburg Times útočník Tim Taylor, jenž je zástupcem hráčů Tampy v odborové organizaci NHLPA.

Ten navíc chtěl, aby při předávání prstenů mohli mít hokejisté u sebe Stanley Cup, který vybojovali v červnu po
vítězství 4:3 na zápasy ve finálové sérii s Calgary. Ani to však nebylo možné, stříbrný grál se totiž v té době nacházel v Minnesotě.

"Ten malý chlápek, co to všechno řídí... Je to jako špatný vtip, co z tohoto dne udělal," volil Taylor ostrá slova na adresu šéfa NHL Garyho Bettmana. "Vůbec by mě nepřekvapilo, kdybychom hráli úplně o jinou trofej než Stanley Cup, až tohle všechno skončí. Myslím, že se o Stanley Cup vůbec nezajímá," pokračoval rozzlobený pětatřicetiletý veterán.

Nakonec však všichni hráči, kteří se slavnostního aktu účastnili, pyšně ukazovali své prsteny. Jejich cena se odhaduje na částku mezi patnácti a dvaceti tisíci dolarů. Každý z vítězů na něm najde své jméno, číslo dresu a výsledky zápasů v play off se znaky poražených týmů.

Nejviditelnější část však tvoří 138 diamantů (106 za počet bodů v základní části a dva za každé z šestnácti vítězství v bojích o Stanley Cup). Hřbetu prstenu dominuje logo Tampy Bay vytvořené z modrých diamantů, což je hlavní barva týmu Lightning.

"Na každodenní nošení je příliš těžký, ale při zvláštních příležitostech si ho rád vezmu," řekl hrdina rozhodujícího finálového zápasu, ukrajinský útočník Ruslan Fedotěnko.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze