Hokejisté Trenčína a Zvolenu nedali ani gól

Praha - Ani jednu branku nemohli vidět diváci v zápase slovenské hokejové extraligy, v němž do Trenčína přijel tým Zvolenu. Domácí po odchodu Mariána Hossy do Švédska přišli také o poraněného Gáboríka i českého obránce Františka Bombice a po sobotním utkání na druhý Zvolen ztrácí stále čtyři body.

Vedení v tabulce si upevnil bratislavský Slovan díky vítězství 4:2 ve Skalici, naopak velké překvapení se zrodilo v Košicích. Domácí tým se v zápase s Nitrou ujal vedení, ale český útočník Martin Vozdecký vyrovnal a po dvou třetinách hosté vedli. Těsný náskok s pomocí výborného gólmana Michala Fikrta už Nitra udržela, Fikrt zneškodnil i trestné střílení Krotáka.

Popradští hokejisté se dlouho trápili s nováčkem z Dubnice a dvoubrankové vítězství jim v závěru pojistil až český veterán Richard Žemlička.

Poprad - Dubnica 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
4. a 33. Halaj, 36. Jurčo, 41. Slaninák, 56. Žemlička - 26. Nemec, 30. Kostolný, 47. Kristín. Rozhodčí: D. Konc - M. Valach, Krpelec. Vyloučení: 6:5, navíc Piatak a Gurčík (oba Poprad) oba 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1108.

Košice - Nitra 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
8. a 47. T. Slovák - 22. Vozdecký, 32. Čacho, 52. G. Saliji. Rozhodčí: Lokšík - Gajan, M. Grečko. Vyloučení: 4:11,  navíc: Kroták 10 min - Šmidriak 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1500.

Trenčín - Zvolen 0:0 po prodl.
Rozhodčí:
J. Konc - Bednár, Halecký. Vyloučení: 2:2. Diváci: 3987.

Skalica - Slovan Bratislava 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
53. Paciga, 55. T. Višňovský - 5. Bartek, 18. Macho, 27. Hecl, 32. Hudec. Rozhodčí: Ország - Müllner, Višňovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1700.

Žilina - 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
25. Cebák, 34. Petrovický, 60. Krajči - 9. Kopecký. Rozhodčí: P. Jonák - Bulko, J. Tvrdoň. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1050.

Finsko

Český obránce Vladimír Sičák se podílel gólem a přihrávkou na rekordním výsledku letošního ročníku finské ligy. Jeho Hämeenlinna uštědřila poslednímu Lahti krutý debakl 12:3.

Viktor Ujčík s Petrem Tenkrátem z Oulu si připsali proti Jyväskylä po jedné asistenci. Ujčík se zapojil do akce, po níž zahájil za stavu 0:2 obrat Pekka Saarenheimo. Tenkrát asistoval u vítězného gólu Eera Somervuoriho na konečných 3:2.

Mistrovský Kärpät se tak posunul s 51 body do čela tabulky o bod před
Jokerit Helsinky.

Výsledky - 26. kolo:
Hämeenlinna - Pelicans Lahti 12:3 (za domácí Sičák 1+1), Ilves Tampere - Lukko Rauma 3:0, Kärpät Oulu - Jyväskylä 3:2 (za domácí Ujčík, Tenkrát oba 0+1), SaiPa Lappeenranta - Tappara Tampere 3:4 v prodl., TPS Turku - IFK Helsinky 1:3.

Švédsko

Vedoucí tým švédské hokejové ligy Frölunda prohrála zápas s vicemistrem z Färjestadu 1:2 v prodloužení. Domácí tým dvakrát inkasoval v oslabení, poprvé jej potrestal Slovák Zdeno Chára a rozhodující gól Färjestadu dal ve druhé minutě prodloužení Pelle Prestberg.

Dramatický zápas se odehrál i v Södertälje, kde domácí vstřelili rozhodující branku Malmö třináct sekund před koncem. Obhájce titulu HV 71 se potácí v tabulce až na předposledním místě a nevyšel mu ani dnešní zápas s nováčkem Morou.

Výsledky - 21. kolo:
Frölunda - Färjestad 1:2 v prodl., Södertälje - Malmö 3:2, HV 71 - Mora 1:2.

Švýcarsko

Gólem a přihrávkou pomohl útočník Josef Marha k vítězství Davosu nad týmem Rapperswil/Jona. Český hráč otevřel skóre už po minutě a 14 sekundách, v závěru první třetiny se po jeho spolupráci s Joem Thorntonem střelecky prosadil Micherl Riesen. Davos nakonec vyhrál 4:2 a v tabulce je druhý za Luganem.