Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Ústí řeší, co dál

18 2001
Ú s t í n a d L a b e m - Sotva oslavili hokejisté Ústí nad Labem záchranu v první lize, čekají je tradiční posezonní starosti. Tedy především funkcionáře klubu: musí zajistit vše pro to, aby příští ročník dopadl lépe. "Stále ještě sedíme a slavíme," hlásil včera v poledne útočník Vratislav Kupka. Je k tomu důvod? "Určitě. Nikdo nám už v baráži nevěřil, nakonec jsme se udrželi."

Radost se po nedělním zápase s Ytongem přelila z ledu do kabiny, pak do restaurace na stadionu. "Potom jsme vyšli slavit mezi lidi do města. Jaký měla naše záchrana ohlas? Bohužel, už si toho moc nepamatuji," omlouval se Kupka.

Podle brankáře Jiřího Zikmunda, jenž hostuje z Děčína, udělalo vedení klubu unáhlené trenérské výměny. "Byla chyba, když musel odejít trenér Horešovský. Jeho nástupce Hejduk za tři zápasy zázraky nemohl udělat, další kouč Vrba asi neměl přijít," mínil gólman, který naopak vyzdvihl práci Zdeňka Müllera, povolaného koncem února na výpomoc z Berouna.

Sezona se ústeckým hokejistům nečekaně protáhla. "Mysleli jsme, že se zachráníme 24. března, ale nepodařilo se nám pod sebe dostat dvě Brna, takže jsme museli hrát až do 15. dubna kvůli baráži. Myslím si ale, že všichni, ať hráči nebo vedení, během ní udělali maximum," řekl ústecký trenér Müller. Klíčové utkání, v pátek v Mladé Boleslavi, jeden tým oblažilo štěstím, druhý slzami. "Měli všechno připraveno na oslavy a nic. Co se týče trenérů, hráčů a jejich manželek, tak po zápase brečeli, až mi jich bylo líto. Bohužel, takový je sport," konstatoval druhý ústecký kouč Radomír Mikeš.

Nyní přichází na řadu období funkcionářů, jejich úkolem je poskládat dobrý tým. A v Ústí také vyřešit trenérské otazníky. Ještě totiž není jisté, kdo bude na lavičce. Když Müller přicházel z Berouna, tamní funkcionáři se netajili tím, že by ho rádi využili i v nové sezoně. Jenže mu končí smlouva 30. dubna. Müller, jenž byl na lavičce s Radomírem Mikešem, nechává vše otevřené. Tedy i možnost, že by v Ústí pokračoval.

"Jsem s ústeckým vedením domluvený, že se sejdeme. Do čtrnácti dnů bude jasno," podotkl Müller. Ani Mikeš, který je zároveň sekretářem a manažerem, se nevyjádřil, jestli zůstane na lavičce. "Teď nechci říkat ani ano, ani ne. My jako vedení klubu si musíme sednout a vyhodnotit chyby. V budoucnu se jich musíme vyvarovat, aby se neopakovaly. O určitých chybách vím, ale nechci to teď rozebírat," řekl Mikeš s tím, že letní příprava odstartuje první nebo druhý týden v květnu.

Prožít znovu baráž, toho se děsí: "Bezesné noci, nikomu je nepřeji. Ale stále jsem věřil, že pro výborné ústecké fanoušky první ligu udržíme." Hráči jsou ke konci týdne pozvaní na slavnostní oběd, kde se dozvědí, co bude dál.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze