Hokejisté Ytongu čekají na zázrak

5 2001
B r n o - Hokejisté Ytongu Brno už aby začali sledovat mužstva ze druhé ligy. Po porážce 1:2 s Kometou na posledním místě v první lize ztrácejí na Kometu tři a na třetí od konce Ústí nad Labem čtyři body. "Co se týče účasti v baráži, byl to jeden z rozhodujících zápasů," uznal rezignovaně asistent trenéra Zdeněk Pirochta. Derby rozhodl Sedláček čtyři minuty před koncem. Ytong od druhé třetiny vedl 1:0, ale nedotáhl dva samostatné nájezdy a ve třetí třetině Kometa udeřila.

"Bod by nám tentokrát nestačil," netajil se předzápasovými ambicemi druhý trenér Komety Miloslav Pavelka.

Vedoucí branka Ytongu byla lahůdková, Sklenář obešel obránce, položil si Novotného a zavěsil. "Škoda, že jsme nedotáhli další šance. Přitom máme technické hráče," kroutil hlavou Zdeněk Pirochta.

Ve třetí třetině byla Kometa lepší, Moskal prudkou ranou vyrovnal a Sedláček stanovil konečný výsledek. "Udělali jsme další krůček k záchraně," konstatoval Pavelka.