Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejisté znají program na příští rok

8 2001
Stockholm - Už nyní je téměř hotový program hokejové reprezentace pro příští rok a čeští fanoušci by měli mít možnost vidět národní tým častěji. V rámci série Euro Hockey Tour sehrají doma vedle tradičního zářijového zlínského turnaje i další zápasy: 7. listopadu v Pardubicích v rámci Karjala Cupu s Ruskem a 16. prosince před odletem na Baltika Cup do Moskvy v Praze se Švédy.

Vyplývá to z návrhu na další ročník neoficiálního mistrovství Evropy, o jehož podobě dnes ve Stockholmu jednali zástupci zainteresovaných zemí.

"Vše ale závisí na tom, zda na Baltika Cupu v roce 2002 bude startovat čtyři nebo pět týmů," vysvětlil generální sekretář hokejového svazu Jindřich Micka. V průběhu Baltika Cupu by měla být zveřejněna definitivní podoba příštího ročníku Euro Hockey Tour 2002/2003.

Pokud budou na Baltika Cupu hrát jen čtyři týmy, trvají Rusové na stávajícím pravidle, jež  nepřipustí žádné utkání mimo moskevský turnaj. Potom by český celek sehrál doma navíc jen zápas v Pardubicích se Švédy.
 
Ruský šéf Alexander Stěblin pozval český tým na miniturnaj, který hodlají uspořádat od 21. do 24. dubna 2003 v Petrohradu, který bude slavit tři sta let od založení. Vedle českého a ruského mužstva by tu měli startovat ještě Američané. Problémem může být fakt, že světový šampionát ve Finsku v roce 2003 začne už 26. dubna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze