Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejistům hrozí, že zítra budou střílet penalty

2 2001
Hannover - Krajně neobvyklé řešení v podobě samostatných nájezdů mimo vlastní utkání může rozhodnout o pořadí v základní skupině hokejového mistrovství světa v Německu. Zcela konkrétně může tento případ nastat, pokud dnes reprezentanti Německa zvítězí v odpoledním zápasu v Hannoveru nad Běloruskem 5:1. Pak by měli zcela identický počet bodů i celkové skóre jako český tým a podle reglementu turnaje mají samostatné nájezdy přednost před losem.
Utkání Německo - Bělorusko sledujte od 15.15 on-line

"Ačkoli to zní paradoxně, tato situace skutečně hrozí," tlumočil generální sekretář svazu Jindřich Micka informaci, kterou získal od místopředsedy Mezinárodní hokejové federace Miroslava Šubrta. "Pokud Němci zvítězí pět jedna, zasedne v půl sedmé řídící výbor a telefonicky nabídne oběma výpravám, zda souhlasí, aby o vítězi skupiny rozhodly nájezdy. Pokud by s tímto řešením jedna strana nesouhlasila, druhá by automaticky skupinu vyhrála. Důležité proto bude, komu bude tato varianta nabídnuta jako první," dodal Micka.

Jestliže by nájezdy odmítli jak Češi, tak i Němci, přijde ke slovu los. V případě oboustranného souhlasu by však s největší pravděpodobností ve čtvrtek vpodvečer po příletu českého mužstva do Hannoveru musel trenér Josef Augusta určit hráče pro samostatné nájezdy, které by vzápětí proti německému týmu absolvovali.

"Je to neuvěřitelné, ale v tom zmatku tady bych se snad ani takovému řešení nedivil," komentoval lapidárně eventuální možnost rozhodnutí o vítězi skupiny trenér Augusta. Od konečného pořadí ve skupině se odvíjí další program mužstva.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze