Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejistům Komety hrozí finanční postih

20 2001
B r n o - Finanční postih hrozí hokejistům prvoligové Komety Brno za to, že se nedostavili k utkání prvního předkola Českého poháru do Uherského Hradiště. "Kometa velice dobře věděla, že podle usnesení z počátku roku nebudou povolovány žádné změny termínů v první lize ani v poháru. Byli bychom ochotni tolerovat přesun utkání o jeden den, ale musel by s tím souhlasit i soupeř, což se v tomto případě nestalo," řekl zástupce svazu pro Český pohár Stanislav Šampalík.

S omluvenkou před pohárovými zápasy vyrukovalo více klubů. "Kupodivu hned po jejich zamítnutí najednou všichni nemocní hráči z těchto týmů vstali z mrtvých a zápasy normálně odehráli. Pouze Kometa na utkání nakonec nepřijela, což může po projednání před disciplinární komisí vyústit v mnohatisícovou pokutu," nastínil možné sankce Šampalík.

Naopak trenér Komety Jindřich Setikovský reagoval na verdikt hokejové svazu o kontumačním výsledku rozhořčeně. "Vždyť už v ligovém utkání s Opavou jsme hráli pouze se dvěma regulérními obránci a ihned po zápase ulehl s teplotami i brankář Novotný. Před víkendem bylo nemocných minimálně dvanáct našich hráčů, museli jsme zrušit i tréninky," popsal situaci Setikovský.

Podle něho Kometa neměla ani koho postavit do branky. "Chřipka totiž postihla i juniorku a mimo byl tedy i druhý gólman Čábelka," pravil trenér. Za tohoto stavu považuje Setikovský za nepochopitelné, proč hokejový svaz nepřistoupil na žádost Komety o odložení termínu. "Divím se, že odložení nepovolili. Měli jsme potvrzení od městského hygienika, že v mužstvu řádí chřipka. Navíc se další kolo poháru hraje až v srpnu, byla by spousta času na dohrávku," dodal Setikovský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze