Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejistům vadil špatný led

9 1999
B r n o - Nepříjemní, až překvapivě dobří, shodovali se hokejoví reprezentanti po včerejším utkání v Brně o celku Kanady. "Výborně bruslili, pořád šli do těla. Víc prostoru jsem dostal až v poslední minutě, kdy jsem střílel gól," kroutil hlavou vsetínský obránce Radim Tesařík. "Je to pro hráče z extraligy dobrá škola. Kanaďané přece jen hrají něco jiného," pochvaloval si význam zápasu, byť proti neznámým jménům, asistent reprezentačního trenéra Josefa Augustu.
Viktor Ujčík, střelec třetí branky, známý svými technickými kousky, však mínil, že nebýt špatného ledu v brněnské hale Rondo, bylo by o vítězství domácích rozhodnuto daleko dřív. "Přehráli bychom je kombinačně, od sedmé minuty se však na rozbitém ledě nedalo pořádně hrát," posteskl si.

Ačkoliv v Brně už tradičně nemívá led nejlepší kvalitu, pořadatelé před zápasem slibovali, že jeho přípravě tentokrát věnují větší péči. "Byl ale skutečně zoufalý," konstatoval kouč hostů Tom Renney. "V Kanadě ale kolikrát hrajeme i na horších," kontroval Augusta.
Autor:


Témata: Viktor Ujčík
Najdete na iDNES.czmobilní verze