Zlín - Pardubice

Zlín - Pardubice - Petr Leška ze Zlína. Tomáš Divíšek z Pardubic | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejistům Zlína chybí ke čtvrtfinále jediný bod

• 0
Dlouho to vypadalo, že podruhé v poslední extraligové čtvrtině vyjdou zlínští hokejisté bodově naprázdno. Ale závěr zápasu v Mladé Boleslavi zvládli parádně. Přestože od začátku dotahovali manko, vyhráli 4:3 po nájezdech. Ve vyrovnané tabulce se posunuli na páté místo a k přímému postupu do čtvrtfinále play-off jim stačí získat v posledním kole se Spartou bod.

Konečnému výsledku přitom dlouho nic nenasvědčovalo. Mužstvo trenéra Venery nastoupilo k zápasu, jako by o nic nešlo. Ve 4. minutě se nechal vyloučit Balaštík a boleslavský Novák poslal tvrdou střelou domácí tým do vedení. V 7. minutě odešel na trestnou lavici Andrašovský a Boleslav zvýšila na 2:0.

Rozhození hosté se pak museli bránit i při vlastních početních výhodách. Na ledě v tu chvíli to nebyl tým, který by svým výkonem bojoval o play-off, ale takový, jenž by zapadl do skupiny play-out.

"Začátek byl strašný. Boleslav nás přebruslila, byla bojovnější. To už se nesmí stávat," upozornil zlínský útočník Bedřich Köhler. "V play-off bychom s takovým výkonem rozhodně neuspěli."

Teprve ve druhé části se hosté probrali, ale prosadili se jen jednou díky Galvasovi. Zahodili totiž řadu jasných šancí. Když Boleslav špatně vystřídala, nevyužil úniku Rachůnek, v další šanci čekal Andrašovský se střelou tak dlouho, až o puk přišel. Proto přišel trest, domácí zvýšili na 3:1.

Hosté dlouho nepředváděli výkon, který by jim zaručil přímý postup do čtvrtfinále. Domácí jim museli pomoci. Při gólu na 2:3 si Köhlerem nahozený puk srazili do branky sami. I díky tomu dosáhl tři minuty před koncem Zlín díky Andrašovskému na vyrovnání.

"Oba góly byly náhodné. Hodně nám pomohlo štěstí," přiznal Köhler. Zápas tak dospěl k nájezdům, které Zlín ovládl posedmé v řadě. Rozhodl Andrašovský.

"Začátek zápasu nám utekl, ale pak se hra vyrovnala a ve třetí třetině jsme byli o trochu lepší," podotkl asistent trenéra RI Okna Zlín Rostislav Vlach.