Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejistům Zvolena hrozí exemplární trest

23 2004
Bratislava - Čekají na verdikt disciplinární komise, ale už teď vědí, že k pátému semifinálovému utkání slovenské extraligy proti Slovanu Bratislava nenastoupí. Hokejistům Zvolena Mrázovi, Bartekovi a Krátkému, kteří se v neděli podíleli na napadení rozhodčích, hrozí distanc v rozmezí od šesti utkání až po nucenou osmnáctiměsíční přestávku.

Disciplinární komise současně zamítla žádost Slovanu o prominutí druhé poloviny trestu pro kapitána Zdena Cígera. Ten napadl sudího už v úvodu semifinálové série na zvolenském ledě a dostal stop na šest utkání.

Zvolenský obránce Martin Mráz se po prohraném utkání v Bratislavě vyřítil na hlavního rozhodčího Rudolfa Lauffa a surově jej zbil.

Zdálo se mu, že muž v pruhovaném během zápasu nadržoval soupeři. Útoku na Lauffa předcházela potyčka s čárovým rozhodčím, do které se zapletl také český zadák Petr Krátký. Ten pomohl Mrázovi dostat se z objetí čárového sudího.

Martin Bartek je zase podezřelý, že Mráze k útoku na rozhodčí naváděl.

Objevily se spekulace, podle kterých Mráz nejednal ve zkratu, ale byl to promyšlený tah zvolenské lavičky. Ta prý chtěla takto přimět disciplinární komisi, aby neprominula zbytek trestu Cígerovi.

Mráz neodehrál v utkání minutu a byl údajně vybrán proto, že nepatří mezi klíčové hráče a na rozdíl od Cígera nebude svému mužstvu chybět. Zvolenští funkcionáři ale tato nařčení popřeli.

Provinilcův otec Dušan Mráz prostřednictvím dnešního tisku oznámil, že opustí křeslo předsedy představenstva společnosti Pro Hokej, která řídí slovenskou extraligu. Za synovo chování se prý
stydí a dokonce mu doporučil, aby skončil s hokejem.

Stav série mezi Zvolenem a Slovanem je 2:2, k postupu je zapotřebí čtyř vítězství. Prvním finalistou se stala Dukla Trenčín, která si hladce poradila s Košicemi ve čtyřech zápasech.

Autor:


Témata: Napadení

Najdete na iDNES.czmobilní verze