Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Arsenal na ledě. Zranění kosí také hokejisty Boleslavi

OD KONCE LEDNA NEHRAJE. Kde jsou ty doby, kdy se útočník David Výborný takhle radoval z gólu. Kvůli problémům v dolní části těla hrát nemůže. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

6 2014
Ta paralela se nabízí. Oba týmy vedou tabulky svých soutěží, ale před rozhodující fází sezony je ohrožuje zdravotní kalamita. Slavný fotbalový Arsenal připomíná v českém prostředí hokejová Mladá Boleslav. Ve středu jí v Havířově chybělo 7 hráčů.

Ještě na podzim byl útočník Marek Loskot pro hokejovou Mladou Boleslav nepotřebný a klub jej podobně jako v minulých sezonách kvůli výraznějšímu hernímu vytížení poslal na hostování. Sotva se rychlý bruslař s perfektní technikou na konci ledna vrátil z Ústí nad Labem, obsadil v Boleslavi místo prvního centra, které jinak patří kapitánu Davidovi Výbornému. I to je jeden z důsledků rozsáhlé marodky v týmu jistého vítěze základní části první ligy.

"Spousta zkušených hráčů je zraněných, což je blbý. Díky tomu mám teď víc prostoru," uvědomuje si záludnost situace Loskot.

Ve středu v Havířově (3:0 pro domácí) chyběli Středočechům útočníci David Výborný, Lukáš Pabiška, David Vrbata, Michal Broš, Jiří Rys a brankář Michal Valent. V podstatě platí: co hráč, to opora.

Boleslavská marodka

David Výborný
Kvůli problémům v dolní části těla nehraje od konce ledna.

Lukáš Pabiška
Rameno ho vyřadilo ze hry už v říjnu, minulý týden se ozvalo znovu.

Michal Broš a David Vrbata
"Oba by se měli vrátit v blízké době," míní asistent trenéra Marian Jelínek.

Martin Látal
Limituje ho lícní kost. Nastupuje, aby splnil normu zápasů pro baráž.

Jiří Rys
Nemilý verdikt: letos už si nezahraje.

Michal Valent
Zranil se o víkendu při tréninku.

A to ještě ve středu poprvé od uzdravení nastoupil obránce Lukáš Bohunický, o dva dny dříve se vrátil do sestavy útočník Tomáš Demel.

Úplně speciální kapitolu představuje další forvard Martin Látal, jenž si krátce po příchodu na hostování z Karlových Varů zlomil lícní kost a v aktuálních zápasech se sklouzne jen kvůli splnění počtu startů pro baráž.

"Teď dostávají prostor hráči, kteří zpravidla nemají takové vytížení. Utvrzují nás v tom, že šlapou na paty těm, na nichž obvykle boleslavská hra stojí," řekl asistent trenéra Marian Jelínek.

S blížící se rozhodující částí sezony boleslavský klub o zraněných hráčích informuje velmi stroze, což je pochopitelné. Zvlášť omezené jsou zprávy ohledně stavu kapitána Výborného, který marodí od konce ledna. Podle některých informací není včasné uzdravení klíčového hráče zdaleka stoprocentní.

I Jelínek už připustil: "Nevím, co baráž, ale play-off asi odehrajeme v tomhle stavu. Musíme s tím žít, protože zranění těch kluků nejsou krátkodobá. To mluvím především o Výborném a Pabiškovi. A mladý Rys už je smířený s tím, že sezona mu nejspíš skončila."

Boleslav se mimo jiné musí zabývat tím, jak a zda vůbec může nahradit geniální schopnosti kapitána Výborného, pod jehož velením byly přesilovky hlavní zbraní týmu v této sezoně i minulé baráži.

"Snažíme se hrát přesilovku na tři kompletní pětky, necháváme tomu volnější průběh. Kolikrát jsme si vědomi, že by na led mohla jít jiná lajna, ale jsme ve fázi zkoušení a hledání možností," vysvětlil Jelínek.

Víc než výsledky jsou teď žádoucí kladné zprávy od lékařů.Najdete na iDNES.czmobilní verze