Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisty Hradce Králové povede Kolda

21 2004
Hradec Králové - Ladislav Kolda, který naposledy působil v extraligových Českých Budějovicích, se stal novým trenérem prvoligových hokejistů Hradce. Necelý týden před začátkem letní přípravy tak hradečtí hokejisté znají jméno muže, který je povede v roli trenéra. Kolda na východě Čech nahradí Vladimíra Jeřábka. Ten po necelých dvou sezonách v Hradci zamířil do Litvínova, kde bude asistovat Josefu Beránkovi.

„Přichází k nám trenér, který má s první ligou bohaté zkušenosti,“ uvedl generální manažer hradeckého klubu Roman Višňák.

Kolda se může pochlubit úspěšným působením v Písku a v Chomutově, dařilo se mu také v Třebíči. „Jde o pracovitého trenéra a na podobné vlastnosti stavíme i hráčský kádr. Věříme, že vytvoří dobrý tým,“ poznamenal Višňák.

Koldovým asistentem zůstává Robert Horyna, s velkými změnami vedení klubu nepočítá ani v hráčském kádru. „Nyní určitě víme, že se do Pardubic vracejí Mocek a Linhart,“ uvedl manažer.

Většina hokejistů, kteří za Hradec v uplynulé sezoně hráli, se však chystá na začátek letní přípravy. Výjimkou není ani zkušený obránce Stanislav Mečiar. „Dohodli jsme se na další sezoně,“ potvrdil Višňák.

Letní přípravu hradecký tým zahájí v pondělí, Višňák nepředpokládá, že by se na jejím začátku objevili noví hráči. „Kádr však může být doplňován průběžně,“ upozornil.

Dosavadní trenéři Hradce po návratu do 1. ligy
* Jiří Fibiger: leden 2002 - listopad 2002 (mužstvo vedl od chvíle, kdy Hradec odkoupil prvoligovou licenci od Šumperka)
* Vladimír Jeřábek: listopad 2002 - únor 2004 (po záchraně na jaře 2003 dovedl v následující sezoně Hradec po deseti letech do play-off)
* Ladislav Kolda: duben 2004 - ?Najdete na iDNES.czmobilní verze