Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisty Kadaně povede Vejvoda

10 2001
K a d a ň - Zkušený trenér Otakar Vejvoda povede v nadcházející sezoně první ligy hokejisty Kadaně. Naopak jejich velcí rivalové z Chomutova ještě zatím netuší, kdo bude stát na jejich střídačce. Po třech sezonách v Kadani se kouč Alois Chlustina rozhodl skončit a sám si našel svého nástupce. Potvrdil, že od 1. května má smlouvu s klubem Otakar Vejvoda, naposledy asistent extraligového Litvínova. Mužstvu se představí 23. dubna při prvním tréninku. "Už od listopadu jsme byli domluvení," prohlásil Chlustina, nyní už manažer Kadaně.

"Vejvoda je můj dlouholetý přítel, chci, aby navázal na kamarádské vztahy v klubu i mužstvu. Navíc je to vynikající trenér s dobrými charakterovými vlastnostmi," vysvětlil Chlustina, proč bývalého kouče Kladna a trenérského "misionáře" v Japonsku angažoval. Asistentem zůstává Antonín Vaněk.

V minulých dnech také kadaňský klub dořešil otazníky v rozpočtu. "Potíže s penězi jsou stále, navíc v regionu s vysokou nezaměstnaností. Ale sezona bude pokrytá," prohlásil manažer. Hostování v Kadani skončilo ústeckým hráčům Tomanovi (o něj má ale klub nadále zájem) a Sochorovi, bek Znojemský se vrátil do Litvínova a útočník Richter, s 28 brankami nejlepší střelec mužstva, si našel nové angažmá v Německu.

Naopak smlouvy prodloužili brankář Šlupina a hráči Nosek, Oliverius, Kreuzman, Prošek, Kaše, Postl či Kivoň. "Přijdou také posily, jeden hráč z Opavy, jeden z Vítkovic a dva ze Slovenska. Dokud však nejsou kontrakty podepsány, nechci říct jejich jména," sdělil Chlustina.

Chomutov musí řešit spoustu otazníků. Největším je setrvání trenéra. "Zatím si užívám volna, teprve budeme jednat," řekl Vladimír Kýhos, který vedle litvínovského generálního manažera Vladimíra Macholdy sledoval sobotní prvoligovou kvalifikaci Most - Ústí nad Labem (3:1).

Kýhos má ještě rok smlouvu. "Nebudeme chodit kolem horké kaše. Kýhose chce Litvínov. Má v kontraktu klauzuli, že v případě nabídky z extraligy může skončit," prohlásil chomutovský sportovní ředitel František Branda. O trojici opor Jarina, Gombár a Mikšovic údajně projevila zájem pražská Slavia.

"O tom nic nevím. O naše hráče je zájem, ale mají platné smlouvy," řekl Branda, který nikomu nechce bránit ve štěstí: "Nemůžeme jim slíbit, že za rok u nás postoupí. Teď mají dva týdny dovolenou, pak si sedneme a uvidíme, co dál." Do Vsetína se vrátil obránce Suchý, do Slavie útočník Jíra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze