Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisty Olomouce posílí útočník Hradecký

5 2004
Olomouc - Na dalším posílení kádru pracuje vedení hokejové Olomouce. Generální manažer týmu Ivo Kuba se snaží splnit přání trenéra Kamila Přecechtěla, který si vytipoval několik posil. První přání je již splněno. K týmu se připojil útočník Jiří Hradecký. „Bude u nás na ročním hostování ze Znojma. Je to levé křídlo, které potřebujeme,“ uvedl Kuba.

Hradeckého znají regionální fanoušci hokeje z jeho působení v Prostějově.

Pátý tým první ligy má zájem také o jeho bratra Tomáše. „Má smlouvu ve Znojmě, všechno je otevřené,“ tvrdí generální manažer Kuba.

V Olomouci by rádi angažovali i další hráče, kteří v Prostějově působili. Vedení klubu má za sebou dvě kola jednání o možných hráčských výměnách nebo přestupech.

„Velký zájem máme o Petra Šakarova a Martina Světlíka. Hodili by se nám do týmu a chtěli bychom, aby se co nejdříve u nás zapojili do přípravy. Výhodou je, že oběma v Prostějově skončila smlouva. Věřím, že se dohodneme,“ poznamenal Kuba s tím, že jednání jsou obtížná také kvůli tomu, že stále není jisté, kterou soutěž bude Prostějov v příští sezoně hrát.

„Podle prostějovského vedení se čeká na mimořádné zasedání městského zastupitelstva. Pak by mělo být jasno.“

V hledáčku olomouckých funkcionářů jsou ještě dva hokejisté, kteří se v minulém prvoligovém ročníku představili v dresu Prostějova. Jedná se o obránce Tomáše Vlčka a útočníka Filipa Smejkala.

„Oba dobře známe, protože už v Olomouci hráli. O jejich případném přestupu budeme jednat. Ideální by bylo, kdyby nám vyšly všechny čtyři posily,“ řekl na adresu prostějovských hokejistů Kuba.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze