Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisty ve vlaku čeká pohodlí

20 2004
Praha - Krajina za kouřovými skly ubíhá v ohromném tempu. Vlak hladce sviští stošedesátikilometrovou rychlostí, jen u Prahy jede chvíli pomaleji a drkotá, protože tu nejsou speciálně upravené koleje. Takhle se budou přepravovat hokejisté z Ostravy do Prahy při mistrovství světa. Speciální vlaky s vagony první třídy, jež jezdí v soupravách InterCity a EuroCity, mají cestu zvládnout za tři a půl hodiny.

Světové hokejové výběry čeká na poměry českých železnic nevídané pohodlí. Sáhnete pod sedačku, pohnete madlem a sklouznete do pohodlné polohy. Stačí se natáhnout, opřít hlavu a zavřít oči.

Místa je dost pro tělo i nohy. Klimatizace chladí vzduch. Pokud zrovna někdo neprochází mezi vagony, je tu klid. Můžete si číst, zapojit počítač do zásuvky nebo hrát u stolku pro čtyři karty.

Jako první vše vyzkoušejí čeští hokejisté 18. dubna, kdy se do Ostravy vypraví na zápas s Ruskem o třetí místo v Euro Hockey Tour.

Vyjedou dopoledne po tréninku, budou se moci dokonce výjimečně prospat v lůžkové části vlaku. Oběd a večeře se budou podávat v jídelním voze. Posaďte se do červeného křesílka u žlutě prostřeného stolku s malou kulatou lampičkou.

Míst je tu 32, nají se celý tým. Jídlo si jednotlivé výpravy zvolí samy. A mohou se tu podívat i na video.

Právě jídelní vůz bude oddělovat dvě výpravy, jež vždy pojedou spolu. Obě dostanou k dispozici dva vozy první třídy a vůz pro zavazadla.

Na rozdíl od běžných cestujících nebudou hokejisté muset dobíhat vlak. Při odjezdu bude půlhodinová rezerva. Vlak zastaví jen v cílových stanicích. Kvůli bezpečnosti. Fanoušci se do něj nedostanou.

S hokejovými hvězdami se nepotkáte, ani když budou opouštět vlak. Hráči budou mít speciální cestu, naskočí rovnou do autobusu. Navíc v Praze je libeňské nádraží vzdálené od Sazka Areny jen 250 metrů, v Ostravě je to dvojnásobek.

Doprava vlakem je pro hokejisty během šampionátu výjimečná. Ale vyplatí se. A nejen časově. Náklady jsou šestkrát nižší než při létání. Cena je však obchodním tajemstvím.

Vlak, který bude dopravovat hokejisty na mistrovství světa.

JÍDELNÍ VŮZ. Cestu vlakem si vyzkoušel i šéf hokejového svazu Karel Gut (vpravo).

O hokejisty se ve vlaku bude starat příjemná obsluha.

Průvodčí v hokejovém vlaku.

Po cestě si budou moci hokejisté dát i pivo.

Ukončete nástup, příští a jediná zastávka - Ostrava.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze